1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 03.05.2009, 16:30 h, Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 2000
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo) i Tomislav Šetka (Đakovo)
Slaven Belupo
Mateas Delić 37'
1:0(1:0) Šibenik
Šibenik

Slaven ponovno u vodstvu

Nogometaši iz Koprivnice minimalnom pobjedom nad Šibenikom ponovno su u vodstvu kad je u pitanju utrka za treće mjesto i izlazak u Europu iduće sezone...

Zeni Husmani
65'
26
Joško Kovač
80'
28
Alen Zoričić
88'
Ivica Kalinić

Slaven Belupo pobijedio je momčad Šibenika sa 1:0 pogotkom mladog napadača Mateasa Delića u derbiju za Europu 29. kola Prve HNL. Delić je u 37. minuti odlično iskoristio kratko dodavanje Posavca iz slobodnog udarca s desne strane, oslobodio se pratnje i pogodio donji lijevi kut vratara Blaževića.

Šibenik je bolje otvorio susret te je u nekoliko navrata opasno zaprijetio. Nakon prvih 15 minuta, Slaven je uspostavio ravnotežu i sve se više približavao vratima gostiju. U 20. minuti jak pljusak potjerao je dio gledatelja, a domaće igrače očito motivirao na snažniji pritisak i agresivniju igru, što im je donijelo nekoliko prigoda i vodstvo u 37. minuti.

U nastavku je kiša stala, ali je igra bila slabija nego u prvom poluvremenu. Slaven je u 70. minuti mogao povećati vodstvo nakon jakog udarca Kokalovića kojeg je obranio Blažević, dok Šibenik svoju inicijativu nije uspio pretvoriti u izjednačenje.

S nova tri boda Slaven Belupo opet je stigao na treće mjesto HNL-a, jer je Rijeka u Zagrebu izgubila od Dinama sa čak 4:0.

Slaven Belupo je mogao vrlo lako slaviti i znatno uvjerljivije, no tijekom znatne dominacije u drugoj polovici prvog poluvremena od svih brojnih prilika i izvedenih kornera uspjeli su samo jednom zatresti mrežu danas prilično dobro raspoloženog Blaževića. Vratar Šibenika u nekoliko si je navrata i previše dozvolio, pogotovo u samoj završnici utakmice kad je nepotrebno otišao čak 30 metara od svog gola i umalo izgubio loptu u pokušaju prolaska jednog protivničkog igrača.