RK Zagreb 38:27 Bjelovar
Bjelovar

Devet golova Džombe u Virovitici

Željko Kubatka • nedjelja, 03.05.2009.

Pred tisuću gledatelja u Virovitici domaći rukometaši Croatia osiguranja uvjerljivo savladali Bjelovar i iskoristili gostovanje u Slavoniji za promociju rukometa….

CROATIA OSIGURANJE - BJELOVAR 38:27 (18:12)

Dukat Premijer liga - 26. kolo
SD Tehničke škole, Virovitica, gledatelja: 1000.
Suci: Gladović - Volenik
Nadzornik: Golub.

Croatia osiguranje: Šego, Koloper 1, Hrvatin 6, Duvnjak 3, Lazarov, Špoljarić, Vori 1, Džomba 9(3), J. Valčić 5, Kopljar 2, Somić, Horvat 7(5), Vukić 4, Balić.
Trener: Senjanin Maglajlija

Sedmerci: 8/8
Isključenja: 6 minuta

Bjelovar: Gašparević, Obran, Černetić 3, Sokač, Šimunović, Šonjić 2, Puljizović 1, Dragičević 8(2), Ercegovac, Golub 1, Pribanić, Gavranović, Grgić, Prihić 4
Trener: Darko Granater .

Sedmerci: 2/4
Isključenja:0 minuta

Virovitica je dostojno ugostila i pružila domaćinstvo našem najboljem rukometnom klubu Croatia osiguranju koja je od ove sezone uvela igranje domaćih utakmica izvan Zagreba što se do sada pokazalo kao odličan potez jer svuda gdje su igrali dvorane su ispunjene, a i tko ne bi došao gledati i uživati u rukometu koji pružaju Džomba, Duvnjak, Vori, Balić, Lazarov i ostale zvijezde Zagreba.

Rezultat je bio u drugom planu jer se pobjednik znao pošto su igrala dva kvalitetno različita rukometna kluba. Solidna ekipa Bjelovara pružila je dobar otpor a u početku utakmice igralo se izjednačeno sa postignutim golovima na obje strane, no samo do jedanaeste minute kada je rezultat zadnji put bio izjednačen 6:6. Pet minuta je bilo dovoljno domaćim zagrebašima da naprave brzim kontrama seriju od šest uzastopnih golova. Plus šest golova je ostalo i nakon završetka 30. minute (18:12). Mirza Džomba je bio najefikasniji sa devet golova u prvom dijelu nakon čega je svoje mjesto prepustio Zlatku Horvatu.

Poslije odmora na krilnim pozicijama Mateo Hrvatin i Zlatko Horvat su nastavili sa postizanjem golova a Horvat je bio naročito precizan sa sedam metara, iz pet dosuđenih kaznenih udaraca pet ih je i iskoristio. Uz efikasna krila raspoložen sa udarcima izvana je bio Josip Valčić koji je pet puta savladao golmane Bjelovara. Virovitička rukometna fešta završila je pobjedom od 11 golova plusa Croatie osiguranje sa ukupno 26 golova zagrebovih krila, s druge strane Dino Dragičević i Antonio Pribanić sa osam golova bili su najraspoloženiji strijelci Bjelovara.

Domaći sudački par iz Virovitice Dražen Gladović i Goran Volenik odsudio je utakmicu bez isključenja za korektne rukometaše Bjelovara. Ivano Balić i Kiro Lazarov nisu ulazili u igru ali su zato dobrano oznojili pozirajući lijepim Virovitičankama i podijelivši bezbroj autograma.