Gummersbach u finalu Kupa, Zrnić sjajan

Matej Milanović • subota, 09.05.2009.

Danas je počeo Final four njemačkog rukometnog kupa koji se igra u Hamburgu. HSV je pred domaćom publikom izgubio katastrofalnim drugim poluvremenom protiv Gummersbacha, kod kojeg je fantastično odigrao Vedran Zrnić. U drugoj utakmici Kiel na samom kraju došao do nove pobjede protiv Rhein Neckar Löwena...

Danas su odigrana polufinala njemačkog rukometnog kupa. Final four igra se u Hamburgu i pred početak natjecanja mislilo se da će finale gotovo sigurno biti HSV protiv Kiela. U prvoj utakmici dana HSV je ušao kao veliki favorit protiv Gummersbacha.

Nakon početnog izjednačenja od 10. do 14. minute sa pet uzastopnih pogodaka HSV dolazi do velikih 9:4. Četiri minute kasnije HSV je imao +6, no uspjeli su s tri pogotka gosti doći do samo tri pogotka zaostatka u 21. minuti, 12:9. Do odmora se razlika nije puno mijenjala i domaći su otišli u svlačionicu sa 17:13.

Ono što je Hamburg odigrao u drugom poluvremenu teško se može prokomentirati na bilo koji drugi način osim katastrofom, a posebno zadnjih 12 minuta igre. Naime, Gummersbach uspijeva izjednačiti u 42. minuti na 21:21.

Šest minuta kasnije rezultat je bio 25:25, a zatim su domaći nestali s terena. U sljedećih sedam minuta nisu zabili ni pogotka, a do kraja su dodali još samo dva. U istom razdoblju Gummersbach je realizirao deset golova za velikih 35:27.

Ukratko, HSV je uspio drugo poluvrijeme izgubiti sa 22:10 i zasluženo neće igrati u finalu. Najviše su se u domaćem sastavu istaknuli Hans Lindberg sa sedam golova od kojih tri sa sedam metara te Krzysztof Lijewski sa šest pogodaka. Blaženko Lacković zabio je jedan pogodak.

Kod gostiju odličan Vedran Zrnić sa čak deset pogodaka uz realizaciju sedmeraca 4/4. Drago Vuković zabio je jedan pogodak i zaradio jedno isključenje.

U drugom susretu dana igrala se svojevrsna repriza polufinala Lige prvaka. Kiel je ušao kao veliki favorit protiv Rhein Neckar Löwena, ali su se na kraju poprilično morali potruditi za ulazak u finale.

U prvom je djelu Kiel nekoliko puta odlazio na tri razlike, a toliko je imao i na poluvremenu, 21:18. U 39. minuti pogodak Filipa Jiche donio je Zebrama +5 i činilo se riješilo utakmicu. Ipak strpljivom igrom uspjeli su se Lavovi vratiti u utakmicu.

Nakon što su se nekoliko minuta prije približili na gol zaostatka, u 58. minuti stižu na 34:34. Christian Zeitz zabija za novu prednost Kiela na točno dvije minute od kraja. Deset sekundi prije isteka Christian Schwarzer uspijeva pogoditi za novo izjednačenje. Kielu je preostao jedan jako kratak napad da izbjegne produžetke i tri sekunde prije isteka vremena Jicha je zabio za konačnih 36:35.

Za Kiel je Vid Kavtičnik postigao deset golova od kojih tri sedmerca, a devet je puta bio točan Zeitz. Kod Rhein Neckar Löwena najefikasniji bio je Mariusz Jurasik sa osam zgoditaka.

U sutrašnjem finalu Zebre su favoriti, ali današnje su utakmice pokazale da bi se moglo dogoditi i iznenađenje. No, da bi do njega došlo Gummersbachu će biti potrebno da Zrnić odigra još jednu utakmicu kao današnju te da svi ostali smanje broj grešaka na minimum kako bi se iskoristio eventualni protivnikov pad u igri.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507