Zebre se prošetale Rimom

Ivana Spahija • subota, 09.05.2009.

Nogometaši Udinesea priredili su iznenađenje na rimskom Olimpicu u susretu 35. kola Serie A. Momčad iz Udina je preokretom došla do sva tri boda iz dvoboja s Lazijem, čime su Nebesko plavi zakomplicirali situaciju oko plasmana u Europu. U drugom susretu ovog kola, Sampdoria je kod kuće deklasirala slabašnu Regginu.

Velikim preokretom na rimskom Olimpicu nogometaši Udinesea uspjeli su doći do pobjede nad Lazijem, jednim od konkurenata za plasman u Ligu Uefe. Nogometaši iz Udina poremetili su planove Rimljanima svladavši ih s visokih 3:1 s vrijedna tri boda u džepu preskočili su Nebesko plave na ljestvici te se i sami ubacili u igru za Europu. Udinese trenutno drži osmo mjesto na ljestvici, dok Lazio ostaje deseti s praktički tek teoretskim šansama za Ligu Uefe.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, iako su konkretniji bili gosti, koji su preko Sancheza imali nekoliko solidnih poluprilika za vodstvo. Po povratku s odmora do pogotka su ipak prvi došli nogometaši Lazija, i to u 56. minuti susreta. Zarate je s ruba prostora dobro uposlio Rocchija, koji je bez većih problema matirao Handanovića za vodstvo Lazija od 1:0.

Nakon tog pogotka probudile su se i Zebre, koje su samo četiri minute kasnije uspjele doći do izjednačenja zahvaljujući pogotku Flora Floresa. Time su gosti iz Udina dobili krila, D'Agostino je u 69. minuti odličnim slobodnim udarcem pronašao vrata Muslere i Udineseu donio preokret i vodstvo gostiju od 2:1. Točku na i potpunom padu Lazija usred Olimpica stavio je Quagliarella u 86. minuti pogotkom s bijele točke za konačnih 3:1 i veliko slavlje crno-bijelih u Rimu.

Sampdoria je u zatvaranju sezone priredila pravu poslasticu svojim navijačima na domaćem terenu svladavši posljednju Regginu s velikih 5:0. U jednoj od najboljih predstava ove sezone, Blucerchiati su sami sebi ulili dodatno samopouzdanje uoči finalnog ogleda talijanskog Kupa, jer je ova sezona u prvenstvu za Sampdoriju praktički već zatvorena, s obzirom da se ne mora boriti za opstanak, a nalazi se i daleko od Europe.

Domaćini nisu trebali dugo čekati na prvi pogodak, mreža Reggine tresla se već u prvoj minuti. Palombo je dobro uposlio Dessenu, koji je matirao gostujućeg vratara Puggionija za vodstvo Sampdorije od 1:0. Isti je igrač mrežu Reggine zatresao i u 31. minuti iskoristivši pogrešku Regginina veznjaka Barille i domaćinima je donio prednost od 2:0.

Šest minuta kasnije Puggioni je ponovno morao vaditi loptu iz mreže, a prednost domaćinima od 3:0 svojim je pogotkom donio Delvecchio. Nogometaši Sampdorije nemilosrdno su kažnjavali sve propuste u obrani gostiju, tako se mreža Reggine ponovno tresla u 46. minuti nakon pogotka Marilunge, a konačan je rezultat na 5:0 postavio Pazzini u 52. minuti susreta. Blucerchiati su nakon petog pogotka ipak usporili ritam i zasluženo uzeli sva tri boda koja ih stavljaju na 11. mjesto na ljestvici. Reggina i dalje ostaje posljednja, ali sa sve manjim šansama za opstanak u prvoj ligi.