Šehić osigurao prvu ligu

Ivana Strahija • nedjelja, 10.05.2009.

Najveće je slavlje u ovom drugoligaškom kolu svakako bilo u Solinu, no slavili su gosti iz Pule, jer su jednim ali vrijednim golom upisali pobjedu i praktički se plasirali u 1. HNL.

Solin – Istra 1961 0:1 (0:1 Šehić 12.)

Istra se vraća u prvoligaško natjecanje, i to nakon što su se 2007. oprostili od njega. Susret koji je to odlučio bio je iznimno zanimljiv, jer je i domaći Solin imao zašto igrati, odnosno pobjedom je mogao osnažiti svoju petu poziciju ljestvice, s kole se odlazi u kvalifikacije za popunu 1. HNL. No, već u 12. minuti Šehić je presudio pobjednika. Domaći smatraju da im je trebao biti dosuđen penal u drugom poluvremenu, no s time se nije složio sudac Jović.

Junak – Međimurje 0:1 (0:1 Bačelić-Grgić 89.)

I Međimurci su slavili u gostima, te time iskoristili Solinov kiks, te zasjeli na peto mjesto tablice. To ekspertima za kvalifikacije Međimurcima znači mnogo, a postoji mogućnost, premda daleka, da u posljednja tri kola dostignu Lokomotivinu prednost od pet bodova. Za to će se dakako trebati poklopiti neki rezultati, primjerice onaj u Mladini.

Segesta – Imotski 2:2 (1:0 Dumbović 12., 2:0 Janković 43., 2:1Garba 51., 2:2 Obilinović 79. 11 m)

Do boda u gostima stigli su Imoćani, jer su u drugome dijelu susreta bili konkretniji od Siščana. Konačnih je 2:2 Obilinović postigao s bijele točke, no bod nije ništa manje slađi zbog toga.

Mosor – Hrvatski dragovoljac 1:1 (0:1 Zelenika 10., 1:1 Plazonić 38. 11 m)

Dragovoljci su također na gostovanju osvojili bod, a za taj rezultat zaslužni su i domaći, čiji strijelci nisu baš bili dobro raspoloženi. No, i onaj pogodak viška kojeg su postigli poništio im je sudac Pavlešić, koji sigurno u Žrnovnici neće ostati u lijepom sjećanju.

Karlovac – Trogir 2:0 (1:0 Lovreković 63., 2:0 Jerneić 87.)

Karlovčani su na domaćem terenu potvrdili ono što se već zna, da su novi prvoligaši, a s obzirom na proširenje najboljeg ranga hrvatskog nogometnog natjecanja ništa ih više ne može izbaciti iz 1. HNL. Treba toj sredini uputiti veliku čestitku na povijesnom postignuću, i nadati se da njihov ulazak u Prvu hrvatsku nogometnu ligu neće biti samo izlet.

Moslavina – Suhopolje 2:0 (1:0 Cerovečki 52., 2:0 Pazman 58.)

U svega desetak minuta riješili su Kutinjani utakmicu sa Suhopoljem. Nisu gosti bili bezopasni, može to potvrditi vratar Krizmanić koji je imao dosta posla na golu Moslavine.

Pomorac – Slavonac CO 2:1 (1:0 Djarmati 7. 11 m, 2:0 Švrljuga 31., 2:1 Mišić 74.)

Slavonci unatoč vrhunskoj igri u Kostreni nisu uspjeli doći do pobjede. Domaći su prvo iz penala a zatim i pogotkom Švrljuge došli do dva gola prednosti, što momčad Slavonca unatoč ogromnom htjenju nije uspjela anulirati.