Spartak slavi, Pletikosa pričuva

Maja Giljanović • ponedjeljak, 11.05.2009.

Moskovski Spartak je na svom Lužnjikiju poput parnog valjka prešao preko Saturna, a 4:0 pobjedi svoje momčadi hrvatski je reprezentativac Stipe Pletikosa svjedočio s klupe za rezerve...

Stipe Pletikosa je i četvrti put otkad je smijenjen Michael Laudrup, a kormilo je Spartaka preuzeo sportski direktor Valerij Karpin svih 90 minuta proveo na klupi.

U-21 reprezentativac Rusije Šoslan Džanajev je praktički neocijenjen jer se Saturn na Lužnjikiju nije nijednom ozbiljnije približio šesnaestercu Spartaka.

Gosti iz predgrađa (Ramenskoje) prvi su gol primili u sedmoj minuti (Makejev), drugi je u 21. postigao Džuba, a nakon trećeg gola u 20. minuti (Welliton) Spartak se primirio i svojim navijačima (njih 11.000) priuštio još samo jedan gol u 72. minuti (ponovno 22-godišnji Brazilac).

Tom se slično proveo u Kazanu kod Rubina . Branitelj naslova je slavio golovima Šaronova (23.), Karadeniza (26.), Adamova (78.) i Kabzea (84.), a slavio je i Zenit Ivice Križanca. Hrvatski je reprezentativac nakon prijeloma palca tijekom treninga prije tjedan dana na pregledima u Splitu, a pobjeda Zenita nosi pečat Zirjanova (57.) i Pogrebnjaka (68.).

Lokomotiv Tomislava Dujmovića je protiv Moskve odigrao nemuštih 0:0, zadovoljniji nulom je Himki Marka Šimića protiv Spartaka iz Nalčika, a vrijedi istaknuti još i trijumf CSKA u derbiju protiv Dinama izvojevan preokretom u posljednjih 10 minuta (Necid u 79. i Berezucki u 90. minuti).

Rusija, 8. kolo:
Spartak (M) - Saturn 4:0, Rubin - Tom 4:0, Zenit - Samara 2:0, Spartak (N) - Himki 0:0, Moskva - Lokomotiv 0:0