Boca pobijedila

Maja Giljanović • ponedjeljak, 18.05.2009.

14. kolo Clausure obilježila je prva pobjeda Boca Juniorsa još od 15. ožujka...

Prvaci Aperture posljednji su put pobijedili sredinom ožujka Argentinos Juniors (3:0), a u sljedećih su sedam utakmica izvukli samo tri remija (Tigre, Godoy, River).

Četvrtu ovosezonsku pobjedu izvojevali su na Bomboneri protiv Arsenala, a svijeću komotno svi zaljubljenici u Bocu mogu upaliti Juanu Romanu Riquelmeu koji je napokon zaliječio ozljedu i od prve je minute istrčao u sastavu Carlosa Ischije.

Karizmatični je veznjak promašio penal, ali je sudjelovao u akcijama prilikom oba gola - najprije izjednačujućeg nakon vodstva Matosa (7.) u 24. minuti Luciana Figueroe, a četiri minute prije kraja poluvremena i pobjedničkog Christiana Chaveza.

Kao bosi po trnju su se proveli igrači Rivera na gostovanju protiv Huracana koji je u gol ostavljenog na vjetrometini Daniela Vege ubacio četiri lopte jednu u prvom Pastorea (40.) i tri u drugom poluvremenu Medine (64.), ponovno Pastorea (77.) i Toranza (87.).

Velezovci su protiv Gimnasije La Plata poveli (Cristaldo) samo da bi iznenađujuće izgubili i utakmicu (Messera, Romero, Cuevas) i vodstvo na tablici. Njihov kiks je, naime, iskoristio Lanus (preokrenuli su u drugom poluvremnu golovima Blanca i Lagosa) protiv Rosarija i izbio na prvo mjesto s bodom više.

Estudiantes koji je uz Bocu jedini argentinski klub preostao u Copi Libertadores je usred Buenos Airesa petardom demolirao Independiente (Salgueiro, Fernandez, Galvan, Nunez, Valencia).

Argentina, 14. kolo:
Boca Juniors - Arsenal 2:1, Huracan - River Plate 4:0, Racing - San Martin 1:2, Independiente - Estudiantes 1:5, Gimnasia Jujuy - San Lorenzo 0:3, Tigre - Colon 2:1, Argentinos Juniors - Godoy 2:4, Lanus - Rosario 2:1, Newell's Old Boys - Banfield 1:1, Gimnasia La Plata - Velez 3:1