Sjajna završnica Cuence

Branko Barić • nedjelja, 03.05.2009.

Odličnom igrom u posljednjim minutama susreta rukometaši Cuence uspjeli su iznenaditi domaći Teucro i upisati pomalo neočekivanu pobjedu. Izuzev domaćeg poraza Teucra favoriti su i u 27. kolu manje/više mirno odradili svoj posao...

Nešto manje od pet minuta prije kraja susreta Teucro je imao sve u svojim rukama. Uz solidnu +2 prednost oni su bili agresivnija momčad, no vrlo brzo sve je otišlo u ruke gostiju. Naime, Dobrivoje Marković prvo je ukrao loptu da bi ju ugurao za minimalnih -1, a nakon što Marne izjednačava svega osam sekundi prije kraja Marković pogađa za šokantno slavlje gostiju.

Pomalo neočekivano Almeria je uspjela namučiti gostujući San Antonio koji je manje/više tijekom cijelog susreta čuvao prednost da bi u posljednje četiri minute domaćini napravili 4:0 seriju i tako stigli na minimalan gol zaostatka. Ipak, bliže nije išlo i Dominikovićev Portland potpuno zasluženo kući odlazi kao pobjednik.

Za razliku od San Antonija do svojih pobjeda Ciudad Real i Ademar Leon su stigli bez većih problema. S jedne strane Metličićev (1 gol) Real već je sa +5 na poluvremenu nagovijestio mirno slavlje dok se Ademar tek u nastavku uspio odvojiti i tako si osigurati mirnu završnicu protiv solidne Torrevieje.