Vodeni sportovi

Kronologija: Jug - Pro Recco

Hrvoje Vuković • petak, 22.05.2009.

Od 18:30 vaterpolisti Juga i Pro Recca odmjerit će snage u prvom polufinalu Final Foura Eurolige, koji se u naredna dva dana održava na bazenu Kantrida u Rijeci. Tekstualni prijenos ovog dvoboja moći ćete pratiti uživo na Sportnet.hr...

32' 6:9!!! Obradović je postigao utješan gol za Jug, kraj na Kantridi, Pro Recco je ipak zasluženo prošao u finale. Od 20:00 možete pratiti i drugo polufinale između Mladosti i Primorca.

31' Jug ima igrača više, ali Tempesti je iznimno raspoložen danas.

Vezane vijesti

29' 5:9 Udovičić je pobjegao Dobudu i sam s metra ponovno odveo Talijane u mirne vode.

28' 5:8!!! Brzo su Jugaši odigrali igrača više i Dobud je lako pogodio za novu minimalnu šansu u povratak.

27' 4:8!!! Miho Bošković iz daljine iznad glave Tempestija.

26' 3:8 Calcaterra potaplja sve šanse Juga.

25' 3:7 Madaras precizan s pet metara.

25' Peterac na drugoj strani, skrivio ga je Bušlje.

25' 3:6!!!! Odlično se othrvao Dobud na dva metra i pogodio za minimalnu nadu.

24' Tempesti hvata još jedan pokušaj Bušlje. Kraj treće četvrtine.

23' Obranio se Jug i kreće u pokušaj hvatanja Recca.

22' Pro Recco ima šansu s igračem više potpuno prelomiti utakmicu.

21' 2:6 Madaras je uplivao i pogodio možda i za presudnih četiri razlike. Teško se Jug nosi s Talijanima danas, pogotovo bez Jokovića i Markovića koji silno nedostaju.

19' 2:5 Calcaterra izvana uz žabicu pogađa za velikih tri razlike. Čudna pozicija za centra, no prevario je Vićana. Jug i s igračem više ne uspijeva smanjiti. Teška pozicija za Dubrovčane.

19' Izraziti presing i dalje igraju Talijani, nema lopte na dva metra.

18' Sreća za Jug, Bencivenga je iz blizine pogodio vratnicu.

18' Igrač više za Recco.

17' Počela je treća dionica, Jug ima napad nakon mrtve lopte.

16' 2:4 Mangiante nakon lijepe akcije s igračem više. Uz brza tri dodira s dva metra nije imao problema.

15' Velika šansa za Recco, no srećom, nisu bili precizni iz blizine. Bolje u ovim trenucima igraju Talijani. Jug nema pravu ideju u napadu.

14' 2:3 ponovno vode Talijani. Calcaterra je primio loptu na centru i leđima okrenut pogodio mrežu.

14' 2:2!!!!! Sandro Sukno!

13' Peterac za Jug, skrivio ga je Madaras.

12' Loše odigran igrač više Juga, presjekli su loptu Azeveda za Drobca.

11' Sjajnog zicera skinuo je talijanski golman Tempesti! Ogromna šansa za izjednačenje, ali s dva metra Jug nije uspio doći do gola.

10' Uslijedilo je par napada uglavnom uz dalekometne šuteve. Gotovo na granici tuče igraju obje momčadi. Izrazito čvrsto se igra.

9' Jug je osvojio loptu na startu druge četvrtine.

8' Kraj prve četvrtine.

8' Jug je imao igrača više, ali Vranješ je pomalo brzopleto pucao i Talijani sada na drugoj strani imaju još jednom igrača više.

'7 1:2 Tamas Kasas žabicom je pogodio za novo vodstvo Recca.

'7 Novi igrač više za Talijane.

6' Sukno je zaradio isključenje u vraćanju u obranu, ali Jug je izdržao.

5' Odličnu obranu igraju Jugaši, centri Recca zasad bez prave lopte.

4' 1:1!!!!! Krasno je pogodio Azevedo!

3' Bušlje fino puca, novi napad Juga. Igrač više za Jug.

3' 0:1 Felugo jakim šutom izvana pogađa uz lagani odbijanac za vodstvo Pro Recca.

2' Dobud nije uspio dohvatiti loptu, jak presing ponovno Juga u obrani i ulazimo u treću minutu bez udarca na obje strane.

1' Odlične obrane i na jednoj i na drugoj strani, Jug se lakoćom dvaput obranio i sada ima novi napad.

1' Počinje prvo polufinale Eurolige, Recco ima prvu loptu.

Postava Pro Recca izgleda ovako: Tempesti, Giorgetti, Madaras, Mangiante, Kasas, Felugo, Jokić, Angelini, Benedek, Calcaterra, Udovičić, Marcz, Bencivenga i na klupi Giuseppe Porzio.

Jug će nastupiti u sljedećem sastavu: Vićan, Vranješ, Bošković, Azevedo, Seman, Smodlaka, Sandro Sukno, Bušlje, Ivan Sukno, Dobud, Drobac, Obradović, Nižić i na klupi Elvis Fatović.

Prvi polufinalni ogled nudi nam dvoboj Juga i Pro Recca koji su se u posljednje tri godine sastajali u finalu. Dubrovčani su slavili 2006., dok su Talijani bili uspješniji posljednje dvije godine. Uspiju li osvojiti i treći naslov zaredom, bit će, uz Mladost ('68, '69, '70) jedina momčad u Europi kojoj je to uspjelo.