Vodeni sportovi

Kronologija: Mladost - Primorac

Branimir Korać • petak, 22.05.2009.

Vaterpolisti Mladosti nisu uspjeli ući u finale Eurolige. Primorac je slavio s 11:9 i u finalu će igrati protiv Pro Recca dok će Mladost za treće mjesto igrati s Jugom...

Primorac odlazi u finale pobjedom 11:9.

32' Iz pogreške u pogrešku odlazi Mladost, Primorac krade loptu i čuva ju do kraja utakmice.

32' 9:11 Primorac dugo drži loptu, a onda Kiss izvana odličnim udarcem 36 sekundi prije kraja završava priču.

31' Loš napad, izgubljena lopta, minuta do kraja, napad Primorac.

31' 1:30 do kraja, Milić puca izvana preko gola. Mladost ima napad za poravnanje.

31' 9:10 Paskovićevo isključenje koristi Muslim koji 1:57 do kraja smanjuje na 10:9 s lijeve strane napada Mladosti.

30' Muslim i Karač početnički griješe i Primorac ima šansu riješiti utakmicu, srećom i oni griješe.

29' 8:10 Još jedna dobra akcija Primorca s igračem više, Pasković je nadmudrio Pavića i Primorac čuva prednost.

29' Treće isključenje Burića.

29' 8:9 Muslim s pet metara lijepo zabija za smanjenje na 9:8. Tri i pol minute do kraja.

28' Ipak Mladost se dobro obranila, Hinićeva sjajna obrana na Steinmetzu.

28' Prekršaj u napadu Hinića, propada prilika za minus jedan.

28' 7:9 Primorac odmah odgovara i to krasnom akcijom u kojoj je Kiss pronašao Steinmetza koji zabija za plus dva.

28' 7:8 Evo Mladosti na minus jedan! Burić je pucao, lopta je pogodila vratnicu, ali Hinić je bio najbliži i ugurao loptu u mrežu.

27' Šansa Mladosti za novo približavanje na minus jedan, igrač više.

26' Antonijevićevo isključenje na sreću Pasković ne koristi, Pavić je skinuo udarac u kut i Mladost je krenula u kontru, Buljubašić je imao dobru situaciju, ali Radić brani.

25' 6:8 Ponovno Mladost četvrtinu otvara pogokom, Herceg je izvana sjajno pucao i ponudio nadu u preokret.

24' Posljednji udarac u trećoj četvrtini uputio je Steinmetz, no Pavić je lako obranio. Primorac uoči posljednje dionice ima velikih 8:5.

23' 5:8 Brza i dobra akcija Mladosti s igračem više, Hinić je ostao zaboravljen pored golom i s lakoćom zabio za smanjenje na 8:5.

22' 4:8 Za razliku od Mladosti Primorac dobro koristi prilike s igračem više, ponovno je Crepulja pucao i svojim drugim golom povisio na možda ključnih 8:4.

22' Spor protok lopte s igračem više i na kraju isforsiran šut Karača i promašaj.

21' 4:7 Kratko je Mladost bila u igri. Novi brzi napad Primorca nakon pogreške Antonijevića, ovaj put sam ostaje Kiss i zabija za novih plus tri.

20' 4:6 Lončar zarađuje isključenje i Primorac uigranom akcijom preko Draškovića iz blizine dolazi ponovno na dva gola prednosti.

20' 4:5 Babić odmah odlično reagira u obrani, na drugoj strani Milić zarađuje drugo isključenje, a Luka Lončar s igračem više vraća na minus jedan i nadu Mladosti.

19' 3:5 Tek iz sedmog pokušaja Mladost koristi igrača više. David Babić dobro je pucao s 4-5 metara i smanjio zaostatak.

19' 2:5 Ogromna pogreška obrane Mladosti koja je pustila Crepulju da sam dopliva s krila do gola što ovaj koristi i zabija za visokih 5:2.

18' 2:4 Burić pred kraj napada zarađuje drugo isključenje, a Primorac preko Steinmetza na ziceru dolazi do 4:2.

17' Petrović je isključen, a Mladost nije niti šestu priliku s igračem više realizirala.

17' Započelo je drugo poluvrijeme, Buljubašić donosi prvi napad Mladosti.

Završena je i druga četvrtina, Mladostaši zaostaju 3:2.

16' Pavić brani čistu kontru Crnogorcima u situaciji kada se činilo kada je pogodak siguran.

15' 2:3 Napokon Mladost radi dobar napad, Burić je pobjegao u kontru, lijepo primio loptu i rutinirano zabio za smanjenje.

14' Dosta pogrešaka na obje strane u posljednje vrijeme, puno više ipak griješe Mladostaši i do pogodaka se vrlo teško dolazi.

12' Još jedna prilika za Mladost s igračem više, isključen je Zatović, ali nastavlja se vrlo loša igra Mladosti u napadu i još jedna prilika je propuštena.

11' 1:3 Dugo je Primorac s igračem više kombinirao, na kraju je izvana pucao Milić o postigao pogodak za novih plus dva Kotorana.

10' Hinić na drugoj strani zarađuje drugo isključenje.

10' Primorac ne korisi igrača više nakon isključenja Buljubašića, no Mladost ne koristi nekoliko prilika za čist udarac.

9' Odlično Mladost otvara drugu četvrtinu, Damir Buić izvana je pogodio ku za smanjenje na 1:2.

8' Prva četvrtina završena je vodstvom Primorca 2:0.

8' U posljednjim sekundama prve četvrtine Mladost je s igračem više imala mogućnost smanjiti na 2:1, ali Radić je odličnom obranom to spriječio.

8' 0:2 Darko Brguljan realizirao je kontranapad i doveo Primorac do značajnijih 2:0.

7' Dvije pogreške Paškvalina umalo su rezultirale drugim pogotkom Primorca, no srećom Milić nije bio precizan u kontranapadu.

6' 0:1 Antonio Petrović je izvana odlično naciljao i doveo Primorac u vodstvo.

5' Gergely Kiss zarađuje već drugo isključenje, no Muslim pred golom radi prekršaj u napadu.

5' Još jedan neiskorišten igrač više Mladosti, ovaj put je van izbačen Milić, no Vrdoljak nije pogodio.

4' Antonijević je zaradio svoje prvo isključenje, Kiss se našao s igračem više u dobroj situaiji no pogodio je i on vranicu.

4' Još jedan pokušaj Mladosti izvana, ovaj put je pucao Franković, no ponovno je pogođena vratnica.

3' Burić je na drugoj strani zaradio prvo isključenje, no Mladost se odlično obranila i još uvijek nema pogodaka.

2' Mladost po prvi put ima igrača više, Hinić je izborio isključenje Kissa, međutim Muslimov udarac završio je na vratnici.

1' Mladostaši su se dobro obranili, ali Hinićev udarac obranio je Radić.

Započeo je drugi polufinalni susret, pvi napad imaju Kotorani.

Susret u Rijeci započinje u 20 sati.

Mladost i Primorac u Jadranskoj ligi ove sezone sastali su se dva puta. U prvom susretu u 11. kolu Mladostaši su u Kotoru visoko poraženi 12:5 da bi u posljednjem kolu u Zagrebu Mladost bila uspješnija s 11:8. Bit će to ujedno dvoboj najtrofejnijeg sudionika Final Foura i jedine momčadi bez osvojenog naslova prvaka Europe. Mladost ih za razliku od Primorca u svojim vitrinama ima čak sedam.