Tamudo okrunio Espanyolovu završnicu

Borna Rupnik • nedjelja, 31.05.2009.

Uvjerljivom pobjedom nad Malagom (3:0) Espanyol je okončao jednu od uzbudljivijih sezona u svojoj povijesti, tijekom koje je dugo visio nad ponorom druge lige. Posljednjih 90 minuta obilježio je prvi strijelac kluba, Raul Tamudo...

Da je netko prije nekoliko mjeseci navijačima Espanyola rekao da će posljednje kolo igrati za prestiž i lakoćom svladati dojučerašnjeg kandidata za mjesto koje vodi u Europsku ligu, vjerojatno bi ga proglasili ludim. Naime, tada je njihov klub taborio na dnu i nizao neuspjehe.

Međutim, u travnju i svibnju upisali su osam pobjeda u deset utakmica te razočaranu Malagu dočekali lišeni svih briga, a to je iskoristio Raul Tamudo, pospremivši tri lopte u gostujuću mrežu.

Prvi Espanyolov golgeter bio je precizan već nakon sedam minuta igre, kada je s lijeve strane iskoristio dodavanje Moisesa Hurtada, a prednost svoje momčadi udvostručio je minutu prije poluvremena s gotovo identičnog mjesta.

Konačnih 3:0 postavio je s bijele točke, nakon prekršaja Malaginog Brazilca Welingtona za crveni karton. Unatoč brojčanoj prednosti, Espanyol više nije tresao Malaginu mrežu, ali i ovaj je rezultat, u kombinaciji s ostatkom sezone, sasvim dovoljan razlog za veliko slavlje na Montjuicu.

U drugom susretu koji se igrao bez rezultatskog imperativa, trećeplasirana Sevilla svladala je otpisanu Numanciju na njihovom terenu rezultatom 2:0. Strijelci su u samoj završnici susreta u kojem su Andalužani dominirali od prve minute bili Emiliano Armenteros te Juan Carlos Moreno, koji je prevario svog vratara.