Grafičar dvije minute dijelile od naslova

Petar Plevnik • ponedjeljak, 01.06.2009.

Suprotno očekivanjima pretposljednje 33. kolo Treće HNL Istok nije donijelo novog prvaka. U derbiju kola Grafičar i Križevci odigrali su bez pobjednika, a kako je drugoplasirani Graničar slavio u Višnjevcu o prvaku će odlučivati posljednjih 90 minuta...

Iako naslov prvaka osim sportskog prestiža u konačnici ne donosi ništa, zanimljivo će biti u posljednjih 90 minuta trećeligaškog Istoka. Za takav scenarij zaslužni su nogometaši Križevaca, koji su u derbiju kola u osječkoj Retfali dvije minute prije kraja uspjeli izbjeći poraz. Grafičar je u vodstvo stigao u 42. minuti preko Džanka, a do zasluženog boda gosti su stigli pogotkom Kovačeca dvije minute prije kraja susreta.

Na ruku Grafičaru nije išao ni rezultat iz Višnjevca, gdje je drugoplasirani Graničar nanio Višnjevčanima tek drugi ovosezonski domaći poraz. Već u drugoj minuti Krešimir Prgomet je doveo goste u vodstvo, da bi domaćini pogocima Živkovića i Ižakovića u samo deset minuta stigli do preokreta. Svojim drugim pogotkom u 20. minuti Prgomet je omogućio Županjcima da na odmor odu s neriješenim rezultatom, a hat-trickom u 48. minuti susreta raspoloženi je napadač gostima donio sva tri boda.

Minimalnu pobjedu na domaćem terenu protiv Bjelovara ostvario je Vukovar'91. Vukovarci su do tri boda stigli zahvaljujući pogotku Šućurovića iz 59. minute.

Uvjerljiva je u Cerniku bila domaća Mladost svladavši Đakovo s 3:1. Veču prvom dijelu domaćini su pogocima Terzića, Jurakovića i Kulića osigurali tri boda, a počasni pogodak za goste djelo je Barišića iz 11-erca u 67. minuti.

Međimurski derbi igran je u Dunjkovec/Pretetinecu, gdje su bodove podijelili Nedelišće i Mladost Prelog. Domaćini su poveli u 11. minuti preko Dumančića, da bi Jagić dvije minute prije odlaska na odmor postavio konačnih 1:1.

Pobjednika nije bilo ni u Koprivnici, gdje su u derbiju začelja 2:2 odigrali Koprivnica i Belišće. Iako su otpisani gosti pogocima Vurdelje u 22. te Novoselića u 66. minuti dva puta bili u vodstvu, domaćini su se uspješno vraćali preko Teteca u 33. i Jagića u 62. minuti za konačnih 2:2.

Identičnim rezultatom završen je ogled u Virovitici, odakle je pomalo iznenađujuće bod odnijela Olimpija. Škorić je u devetoj minuti doveo goste u vodstvo, da bi u nastavku susreta Boban i Trojan pogocima u 72. i 76. minuti preokrenuli susret u korist domaćina. Kada se činilo da će sva tri boda ostati u Virovitici, Iličić pogađa u posljednjoj minuti susreta donosi Ljubičicama zasluženi bod.

Jedinu gostujuću pobjedu u ovom kolu upisala je Slavija, koja je sva tri boda odnijela iz Našica. Pleterničani su do pobjede protiv NAŠK-a stigli u posljednjoj minuti susreta kada Ančurovski pogađa za 0:1.