Grafičaru Kup Osječko-baranjske županije

Petar Plevnik • utorak, 02.06.2009.

U finalnom susret Kupa Osječko-baranjske županije odigranom u Gradskom vrtu nogometaši Grafičar Vodovoda svladali su gradskog rivala Olimpiju s 4:2 i tako obranili prošlogodišnji naslov...

Nogometaši lidera Treće HNL Istok Grafičar Vodovoda svoju su premoć u amaterskim vodama potvrdili i u današnjem finalu Kupa Osječko-baranjske županije, u kojem su potpuno zasluženo svladali još jednog člana Treće HNL Istok osječku Olimpiju.

GRAFIČAR VODOVOD - OLIMPIJA 4:2 (2:0)

Finale Kupa Osječko-baranjske županije, Gradski vrt, gledatelja 100.

Strijelci: 1:0 Vida 4., 2:0 Đikić 36., 3:0 Meter 74., 3:1 Buljević 76., 4:1 Meter 78., 4:2 Tabak 83.

Grafičar Vodovod: Kardum, Kuić (77. Šilović), Čulin, Džanko, Grnja (84. Josipović), Kuburić, Tolić (76. Birčić), Vujanović, Đikić, Meter, Vida. Trener: Davor Rupnik.

Olimpija: Dokonal, Iličić (81. Šimić), Smoje, Merkaš, Čaušić, Krstanović, Čerkez (74. Barišić), Borko, Miličević (59. Tabak), Škorić, Buljević. Trener: Tihomir Rudež.

Momčad Davora Rupnika u vodstvo je došla već u četvrtoj minuti pogotkom Hrvoja Vide, a prednost Limunčića devet minuta prije odlaska na odmor sjajnim pogotkom s ruba 16-erca udvostručio je igrač Osijeka na posudbi u Grafičaru Mario Đikić.

2:0 na semaforu stajalo je do 74. minute kada Mario Meter koristi pogrešku vratara Vjerana Dokonala i praktički riješava sve dvojbe oko pobjednika. Dvije minute kasnije još jedan mladi igrač Osijeka, Alen Buljević, lijepim pogotkom smanjuje na 3:1, da bi Meter svojim drugim pogotkom u 78. minuti zabio na 4:1. Konačnih 4:2 djelo je Mislava Tabaka u 83. minuti.

Nastupom u finalu Kupa Osječko-baranjske županije obje momčadi stekle su pravo nastupa u pretkolu Hrvatskog kupa.