Marićevih 24 poena za "skidanje" Benettona

Ivan Varat • ponedjeljak, 10.04.2000.

Španjolci su igrali 32. kolo košarkaške ACB lige. Unicaja Malaga je pred 5000 gledatelja pobijedila TDK Manresu sa 100:83, te se nalazi na 7. mjestu sa 19 pobjeda i 13 poraza. Najbolji strijelac kod pobjednika bio je Veljko Mršić koji se vratio nakon lakše ozljede. Za 17 je minuta u igri postigao je 17 poena (šut 5-7), te ostvario 3 skoka i 2 asistencije. Jabones Pardo Fuenlbrada je pak izgubila od Tau Ceramice sa 81:91 i sada se nalazi 15. mjestu i ima 10 pobjeda i 22 poraza isto kao i posljednjeplasirani Cabitel Gijon, te se nalazi u vrlo nezavidnoj situaciji. Velimir Persović za 39 minuta je ubacio 26 poena (šut 8-14) uz 2 skoka i asistencije što ponovno nije pomoglo Fuenlabradi da dođe do toliko potrebne pobjede.

Talijani su igrali 30., odnosno posljednje kolo regularnog dijela sezone i sada kreće osminafinala talianskog playoffa u koju su ušli prvih 14 klubova, a prva dvojica (PAF Bologna i Kinder Bologna) u osminifinala su slobodni i direktno ulaze u četvrtinu-finala. U 30. kolu Telit Trieste je napravilo veliko iznenađenje pobjedivši treći Benneton Treviso sa 92:82 (45:34), a najzaslužniji za to bio je Ivica Marić sa 24 poena za 27 minuta (šut 7-9, 6 trica). PAF je lako pobijedio Adecco Milano 90:62 (42:33), a Stojko Vranković za 25 je minuta ubacio 11 poena. Trieste je izborio 11. mjesto i u playoffu će igrati protiv šeste ADR Rome, dok će PAF u četvrtini finala igrati sa pobjednikom susreta Ducato-Lineltex. Prve utakmice se igraju 13.4., druge 16.4., a evenutalne treće 19.4.

Tofas je novi pobjednik Turskog Kupa. U finalu je lako svladao Ulker sa 72:54. Za pobjednike je nastupao i Slaven Rimac, te postigao 8 poena.

Slovenci su također dobili pobjednika Kupa - Union Olimpiju. Ljubljančani su u neizvjesnom finalu bili bolji od organizatora final-four Kupa Pivovarne Laško sa 70:71.