Argentina jedva, rapsodija Brazila

Maja Giljanović • nedjelja, 07.06.2009.

Argentina Diega Maradone nije briljirala, ali gol Daniela Diaza je bio dovoljan da Albicelestos upišu odavno ukalkulirana tri boda protiv Kolumbije. Seleçao je protutnjao Montevideom...

Kolumbijci su Lionelu Messiju "prilijepili" trojicu "flastera" i trud im se zamalo isplatio. Najbolji igrač svijeta 50-tak se minuta praktički nije ni vidio na terenu - u 52. je iz slobodnog udarca pogodio prečku - ali gol su primili nakon kornera raspoloženog i većim dijelom utakmice nepokrivenog Verona i voleja Daniela Diaza.

I prije gola odluke i poslije 55. minute, Kolumbijci su izgledali opasnije. Marin, Renteria i Radamel su nonšalanciju Argentinaca propustili kazniti u prvom poluvremenu, a bod na Monumentalu nije uspio ukrasti ni Zuniga čiji je projektil u samom finišu utakmice na gol Gauča zaustavio Andujar.

Prvi put u povijesti Brazil je u natjecateljskoj utakmici slavio u Urugvaju. Prvi je gol Daniela Alvesa bio puka slučajnost (Vieri je lopta izmigoljila kroz rukavice) - Urugvajcima nije pao moral i navaljivali su poput osica samo što je više njihovih šansi obranio sjajni Julio Cesar - ali kad je Elano u 43. podebljao prednost gostiju priči je bio kraj.

U drugom su poluvremenu zabili i Luis Fabiano (u 65. zaradio i isključenje) i Kaka iz jedanaesterca što je samo isprovociralo Urugvajce koji su utakmicu i sami završili s devetoricom u polju nakon što je zbog brutalnog starta na Ramiresu isključen Maxi Pereira.

Čile Marcela Bielse zaprepastio je Asuncion. Paragvaj su dobili golovima Fernandeza (14.) i Suaza (51.), ostali treći ispred Argentine, a pomogli Brazilu da zbog bolje gol-razlike (+10 u odnosu na Paragvajce) preuzme prvo mjesto u CONMEBOL-ovim kvalifikacijama.

Gostujući je trijumf upisala i Venezuela u La Pazu. Rivero je u 32. bio strijelac jedinog gola protiv Bolivije kojim je Venezuela izbila na šesto mjesto samo bod manje od Urugvaja na petom koje donosi play-off protiv četvrte momčadi u zoni CONCACAF.

CONMEBOL:
Urugvaj - Brazil 0:4, Argentina - Kolumbija 1:0, Bolivija - Venezuela 0:1, Paragvaj - Čile 0:2