Gvineja i Mali iz trećeg pokušaja

Petar Plevnik • nedjelja, 21.06.2009.

U dva preostala susreta trećeg kola afričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Gvineja i Mali upisali su prve pobjede...

Nakon dva poraza u prva dva kola Gvineja je predvođena privremenim trenerom, nacionalnom legendom i nekadašnjim napadačem Liverpoola Titijem Camarom, u Conakryu s 2:1 bila bolja od Malavija. Pascal Feinduno je bio dvostruki strijelac za domaćine, dok je Msowoya minutu prije kraja postigao počasni pogodak za goste, koji su i dalje bez bodova.

Nadu u svoj prvi plasman na Svjetsko prvenstvo zadržao je i Mali, koji je u Bamaku s 3:1 bio bolji od Benina. Tchomogo je u 12. minuti šokirao domaćine, koji izjednačuju preko Maige u 23. minuti, da bi pobjedu Maliju osigurali Diallo u 75. i Kanoute u 83. minuti.

Skupina D: Sudan - Gana 0:2, Mali - Benin 3:1.

Poredak: Gana 9 (3), Mali 4 (3), Benin 3 (3), Sudan 1 (3).

Skupina E: Burkina Faso - Obala Bjelokosti 2:3, Gvineja - Malavi 2:1.

Poredak: Obala Bjelokosti 9 (3), Burkina Faso 6 (3), Gvineja 3 (3), Malavi 0 (3).