Huracanu meč-lopta

Maja Giljanović • ponedjeljak, 22.06.2009.

El Globo su iskoristili remi Veleza i Lanusa i koli prije kraja preuzeli čelnu poziciju u Clausuri. Huracan je prvi i rasplet je u njihovim rukama.

Huracan je u 18. kolu golovima Marija Molattija, Patricija Toranza i Matiasa Defederica pregazio Arsenal i kolo prije kraja preuzeo vodstvo od Veleza koji je u najiščekivanijoj utakmici vikenda izvukao bod u gostima protiv Lanusa.

Velez je nakon što im je u 47. minuti kontroverzno isključen Fabian Cubero odigrao junačko drugo poluvrijeme i u uzavreloj atmosferi (pred sam kraj isključen je i Lanusov Faccioli) golom Hernana Lopeza iz jedanaesterca uspio izbjeći poraz, ali više od toga nije uspio.

Huracan je tako u pole poziciji i remizira li sljedeći tjedan protiv baš Veleza (Lanus zaostaje tri boda) naslov je - drugi u povijesti i prvi nakon 1973. - njihov.

Pretposljednje kolo obilježile su gosti - San Martin (Newell's Old Boys), San Lorenzo (Independiente), Racing (Gimnasia Jujuy), Rosario (Tigre), Colon (Estudiantes) i Gimnasia La Plata koja je usred Bombonere osramotila Boca Juniorse (2:1) - a prednost domaćeg terena je iskoristila još samo momčad Godoya protiv River Platea (1:0).

Clausura, 18. kolo:
Newell's Old Boys - San Martin 0:1, Argentinos Juniors - Banfield 1:1, Independiente - San Lorenzo 0:1, Gimnasia Jujuy - Racing 0:2, Tigre - Rosario 0:1, Estudiantes - Colon 1:3, Godoy Cruz - River Plate 1:0, Huracan - Arsenal 3:0, Lanus - Velez Sarsfield 1:1, Boca Juniors - Gimnasia La Plata 1:2