Ostali sportovi

Lešić svjetski doprvak

HINA • utorak, 23.06.2009.

U prvoj disciplini prvog Svjetskog prvenstva u elektroničkom pikadu koje se od 20. do 27. lipnja igra u Zadru, Hrvatska je osvojila medalju. I to srebrnog sjaja. Vladimir Lešić zaustavljen je tek u finalu discipline Cricket, a bolji je nakon iznimno napetog i izjednačenog meča bio Talijan Stefano Barbi...

Lešić je na koncu bio drugi na turniru na kojemu je nastupilo čak 330 igrača.

"Cricket mi je inače omiljena disciplina i potajno sam se nadao da bih nešto mogao napraviti, ali se nisam želio opterećivati nekim velikim ciljevima. Nakon 15 godina bavljenja ovim sportom, ovo je vrhunac moje pikado karijere", rekao je Lešić koji će ostati zauvijek upamćen kao prvi hrvatski nositelj odličja sa Svjetskog prvenstva.

Inače županjska obitelj Lešić daje čak tri reprezentativca, Vladimir i sestra Vlatka nastupit će za mušku i žensku reprezentaciju Hrvatske u Zadru, dok je stariji brat Zvonimir bio član reprezentacije prije dvije godine kada smo osvojili srebro, a i ove je godine bio na širem popisu.

Od preostalih naših igrača Zagrepčanin Boris Krčmar osvojio je peto mjesto, dok je Riječanin Igor Šestan bio deveti.

U ženskoj konkurenciji među ukupno 103 natjecateljice milimetri su od medalje u disciplini Cricket dijelili Zagrepčanku Tanju Perić koja je na koncu bila četvrta. Zaustavila ju je kasnija pobjednica, Njemica Kerstin Engbers.