Nakon dva poraza, stigao remi

Mihaela Bradovski • subota, 27.06.2009.

Zagrebova je ekspedicija nakratko napustila Kupres i zaputila se u Široki Brijeg gdje je odigrala pripremnu utakmicu protiv istoimenog člana Premijer lige BiH. Nakon poraza protiv Slaven Belupa i mostarskog Zrinjskog, Zagrebaši su u trećem susretu remizirali 1:1...

Široki Brijeg - Zagreb 1:1 (1:0)

Široki Brijeg, gledatelja 300

Strijelci: 1:0 Peraica (40), 1:1 Abdurahimi (83)

Široki Brijeg: Bandović, Diogo, Renato, Topić, Barišić, Wagner, Martinović, Ivanković, Šilić, Tiago, Peraica (2 pol: Marić, Križanović, Zurak, Brekalo, Hrkač, Ljubić, Martinez, Glavina, Zovko, M. Pinjuh /A. Pinjuh/, Varea) Trener: Ivica Barbarić

Zagreb: Škorić, Mehmedagić, Mikulić, Pavlović, Pejić, Grgić, Parlov, Novosel, Špičić, Petković, Krstanović (2. pol: Bašić, Celjak, Oršulić, Ivanković, Štiglec, Jurendić, Kartelo, Šovšić, Abdurahimi, Piškor, Medić) Trener: Luka Pavlović

Pripremni ciklus na Kupresu nogometaši Zagreba nastavili su odigravanjem druge prijateljske utakmice. Prvi protivnik odmah po dolasku bio je Zrinjski iz Mostara i u tom je susretu Zagreb upisao ružan poraz i to u svega 30 minuta. Trener Pavlović stoga je ovoga puta želio izbjeći i rezultat kakav mu se dogodio protiv Zrinjskog, a to se vidjelo i po pristupu igrača u ovom susretu.

Igrači obje momčadi u utakmicu su ušli borbeno, bez velikih kalkulacija, pokazavši kako se žele dokazati svojim stratezima te kako žele doći do pozitivnog rezultata. U prvom dijelu obje su momčadi imale dosta prilika, no viđen je tek jedan pogodak. Do prednosti su stigli Širokobriježani i to u 40. minuti pogotkom Peraice koji je bio najviši u skoku nakon kornera.

U drugom se poluvremenu broj prilika smanjio nakon što su obojica trenera izvršili brojne promjene, no intenzitet borbenosti nije pao. U završnici susreta, u 83. minuti, Zagreb je ipak stigao do izjednačujućeg pogotka i to preko Besarta Abdurahimija koji je bio najspretniji u gužvi pred vratima Širokog.

Dvoboj u Širokom Brijegu bio je dobra provjera za Pavlovićevu momčad koja se vraća na Kupres gdje nastavlja s pripremama za novu sezonu. U ponedjeljak, 29. lipnja, Zagreb očekuje novi pripremni dvoboj i to s mostarskim Veležom. Bit će to točnije dva susreta u kojima će treneri isprobati dvije postave, a svaka će odigrati po 90 minuta.