Bili uspješni protiv Rieda

Ivana Strahija • srijeda, 08.07.2009.

Austrijski Ried nije uspio dva puta dobiti Hajduk. Ipak, splitski prvoligaši nisu bili baš super uvjerljivi, pa će strateg Splićana svakako imati još posla za odraditi.

Kao i svaka pripremna utakmica pred prvenstvo, i ova je na travnjak dovela 11 igrača koji nisu imali prilike igrati zajedno, već im je jedini cilj bio pokazati koliko mogu, ne bi li skrenuli pozornost trenera Ante Miše na sebe.

Bez obzira na to Splićani se nisu iskazali u početnim minutama susreta u Austriji, jer su već u petoj minuti imali zaostatak od jednog gola, nakon što je spretni Rodriguez nanizao nekoliko ne baš najspretnijih Hajdukovaca i poslao loptu u gol iza Subašića.

No, na čast je Bilima što su se ubrzo pribrali i krenuli u opsadu austrijskog gola. Prilike su imali Tomasov i Skoko te Ibričić, ali je dobro popunjena tribina Hajdukovih navijača ipak trebala čekati pretposljednju minutu poluvremena za izjednačenje.

Na 1:1 izjednačio je Gabrić, kojem je odličnu loptu iz kornera nabacio Ibričić. Ovaj posljednji postigao je i sam pogodak pred sam kraj poluvremena, koji ipak nije priznat.

Šest minuta po početku drugog poluvremena konačno se i Ibričiću piše pogodak. On je doduše postignut s bijele točke, nakon što je netko od onih u bijelim dresovima srušen u kaznenom prostoru Rieda.

Do kraja susreta Hajduk je imao terensku inicijativu no rezultat se nije mijenjao, premda je Miše isprobao još koju kombinaciju na travnjaku. Kako se moglo čuti u redovima Uprave, "šefovi" su iznimno zadovoljni dakako Ibričićem, ponajboljim igračom susreta, ali i Rafaelom Paraibom, Brazilcem koji se nedavno priključio redovima Hajduka.