Zagreb u završnici okrenuo Domžale

Mihaela Bradovski • subota, 11.07.2009.

Nogometaši iz Ulice pjesnika uspješno su odradili pripremni dvoboj s Domžalama u Sloveniji. U dobrom susretu slavili su 2:1 ostvarivši pobjedu u posljednjih desetak minuta preokrenuvši zaostatak od 1:0...

DOMŽALE - ZAGREB 1:2 (0:0)

Prijateljska utakmica, Športni park Domžale

Suci: Žiga Dobrun (Ljubljana), Peter Milinovič (Ljubljana), Andraž Kovačič (Preserje)

Strijelci: 1:0 Šturm (68'), 1:1 Mehmedagić (82'), 1:2 Petković (89')

Crveni karton: Pavlović (90')

Domžale: Brljak, Zec, Kovjenić, Elsner, Hanžič, Stojanović (54' Šturm), Teinović (88' Mohar), Brezovački, Zatkovič (88' Sviben), Krcić (57' Bengez), Čavušević.

Zagreb: Škorić, Celjak (46' Ivanković), Mikulić (46' Pavlović), Oršulić (46' Mehmedagić), Štiglec (46' Novosel), Abdurahimi (46' Pejić), Kartelo (46' Jurendić), Parlov, Grgić (46' Špičić), Krstanović (46' Medić), Piškor (46' Petković).

Niti u trećem susretu u ovom pripremnom razdoblju protiv hrvatskih klubova, Domžale nisu stigle do pobjede. Nakon što su sa Slaven Belupom odigrali 2:2 te upisali poraz od Hajduka 1:0, Slovenci su poraženi jučer od Zagreba 2:1. Zagreb nastavlja s dobrim igrama na pripremama, a pobjedu u Sloveniji izborio je u posljednjih deset minuta.

Trener Pavlović isprobao je najveći dio onih na koje će ozbiljno računati i u novoj sezoni i može biti zadovoljan kako igrom, tako i rezultatom.

BAŠIĆ U LUČKOM

Dosadašnji rezervni vratar Zagreba, Goran Bašić, iduće sezone bit će na posudbi u Lučkom. Bašić je protekle sezone bio pričuva Josipu Škoriću i nije imao prilike braniti u prvenstvenim susretima, stoga je proslijeđen na posudbu u redove novog drugoligaša Lučkog gdje bi trebao stjecati iskustvo.

Bašićevim odlaskom u Lučko, mjesto prve Škorićeve pričuve preuzima godinu dana mlađi Jakša Herceg, najbolji vratar sve popularnijeg turnira Karol Wojtyla. Herceg je prošlu sezonu odlično odradio na posudbi u Trešnjevci, a sada će čuvati leđa Škoriću.

Prvo poluvrijeme proteklo je u laganoj dominaciji Domžala koje su stvorile nekoliko prilika, ali Zagrebova je obrana na čelu sa Škorićem ostala koncentrirana. Jedinu priliku "bijelih" u tom razdoblju nije konkretizirao Marko Grgić.

U prvom dijelu dvoboja pogodaka nije bilo, no zato su u drugom poluvremenu viđena čak tri. Domžale su povele u 68. minuti. Zec je proigrao na rubu 16 metara Čavuševića koji spušta loptu pred vrata gostiju gdje sam ostaje Šturm i rutinirano pogađa za vodstvo domaćina.

Nakon primljenog pogotka, redom su pokušavali Pejić, Petković i Špičić, no nisu bili precizni. U 82. minuti Mehmedagić je ipak poslao loptu u mrežu. Zagrebov stoper dobro je reagirao na ubačenu loptu Novosela i poravnao na 1:1.

I nakon poravnanja Pjesnici nastavljaju kreirati prilike, a bolja igra dolazi do izražaja u 89. minuti kada naš klub dolazi do vodstva. Pejić je ubacio s lijeve strane, vratar Brljak odbija loptu na noge Petkoviću koji je ubacuje u mrežu i donosi "bijelima" pobjedu.

U posljednjim je trenucima susreta Mateo Pavlović zaradio drugi žuti karton i isključenje, no to nije pomoglo Domžalama da dođu do poravnanja.

Nakon uspješne provjere s Domžalama, Zagreb danas očekuje novi pripremni susret sa slovenskim prvoligašem. Od 18 sati u Veslačkoj gostuje momčad Interblocka. U petak 17. srpnja Zagrebov je gost slovenski drugoligaš Livar, a dan kasnije također u Veslačkoj gostuje Moslavina iz Kutine.