Lako s Interblockom

Mihaela Bradovski • nedjelja, 12.07.2009.

Možda i najozbiljniju provjeru prije početka 19. izdanja Prve HNL odigrali su u subotu Zagrebački bijeli. Momčad Luke Pavlovića u Veslačkoj je ugostila slovenskog prvoligaša Interblock i atraktivnom igrom, prije svega u prvome dijelu susreta, osigurala uvjerljivu, 5:1, pobjedu...

ZAGREB - INTERBLOCK 5:1

Prijateljska utakmica, Veslačka

Strijelci: 1:0 Pavlović (23), 2:0 Celjak (25), 3:0 Piškor (35), 4:0 Krstanović (67), 5:0 Krstanović (69), 5:1 Avdič (85)

Zagreb: Herceg - Celjak, Mikulić, Pavlović, Pejić - Abdurahimi, Kartelo, Šovšić, Špičić - Piškor, Petković (2. pol: Herceg - Mehmedagić, Oršulić, Ivanković, Štiglec - Jurendić, Novosel, Šovšić, Grgić - Krstanović, Medić) Trener: Luka Pavlović

Interblock: Strajnar, Skulić, Brezič, Gerič, Majcen, Jelečević, Iličič, Copel, Junior, Gill, Kokot (Grabus, Avolič, Škafar, Rozman, Barukčić, Cankar) Trener: Igor Benedejčić

Baš kao i dan ranije u dvoboju u Domžalama Pavlović je u svakome poluvremenu koristio različitih 11 igrača, izuzev vratara Hercega i veznjaka Šovšića. Priliku nisu dobili Davor Vugrinec, Igor Jugović i Ivica Džolan koji i dalje treniraju po posebnom programu, te Josip Škorić i Ivan Parlov koji su u Sloveniji odigrali kompletnih 90 minuta.

U prvome dijelu susreta, kada je na teren izašla nešto jača postava Pjesnika, postignuta su tri vrlo lijepa pogotka, no važnija za sve u Kranjčevićevoj ukupna je prezentacija, a ona je protiv Interblocka bila na zaista visokoj razini. Jednostavne kombinacije na jedan dodir, brza transformacija u napad i obrana koja nije dopustila niti jedan pokušaj gostiju da ugroze rezultat, odlike su momčad koja je odigrala prvih 45 minuta dvoboja. Popunjene tribine u Veslačkoj prigovor su imale tek na često vraćanje lopte obrambenim igračima i vrataru.

Nešto manje od pola sata igre trebalo je "bijelima" da postignu svoj prvi pogodak. U skoku nakon prekida najviši je bio stoper Mateo Pavlović koji glavom matira gostujućeg vratara, igrala se 23. minuta. Strajnar je novu loptu iz vlastite mreže morao vaditi samo dvije minuta kasnije kada se udarcem s više od 20 metara u strijelce upisao još jedan obrambeni igrač, Vedran Celjak.

Deset minuta prije isteka prvog poluvremena, nakon što je jednu loptu gostujuće obrane presjekao Petković i uposlio Piškora, Zagreb postavlja visokih 3:0. U tom prvom dijelu utakmice u redovima domaćih iz raspoložene postave Pjesnika iskakali su napadač Piškor, kompletna posljednja linija, čvrsti i borbeni Matija Špičić, te Marko Kartelo koji se nakon godine dana boravka u obrambenoj četvorci vratio na svoje mjesto u veznom redu.

U nastavku su gosti stvorili nekoliko poluprilika prije nego su Zagrebaši stigli do novih pogodaka. Sasvim nova garnitura Pjesnika također nije razočarala, probojima preko krila tražili su visoke napadače Medića i Krstanovića, a upravo je potonji precizan bio u oba slučaja, u 67., odnosno 69. minuti. Jednu od rijetkih zrelih prilika Interblock je realizirao u samoj završnici, u 85. minuti počasni je pogodak postigao Avdič.

Za petak, 17. srpnja, "bijeli" imaju zakazan susret sa slovenskim drugoligašem Livarom, a dan kasnije s hrvatskim, Moslavinom iz Kutine. Oba će se dvoboja odigrati u Zagrebovom trenažnom centru u Veslačkoj.