Vodeni sportovi

Novi šok za Talijane

Vedran Babić • četvrtak, 23.07.2009.

Domaćin SP-a u Rimu, Italija, sinoć je u posljednjoj utakmici dana doživjela još jedan poraz u 2. kolu skupine D. Bolji od njih bili su vaterpolisti Rumunjske 6:5...

Rumunjska - Italija 6:5 (1:2, 2:1, 1:2, 2:0)

Velika očekivanja talijanske reprezentacije na ovom SP-u čini se da nisu imala adekvatno pokriće. Iako je još uvijek ostalo dovoljno vremena za popravak dojma, dva poraza u prve dvije utakmice ipak daju naslutiti kako Talijani u ovom trenutku nemaju momčad za daleke domete.

Nakon poraza u 1. kolu od SAD-a 9:8, s jednakom razlikom sinoć ih je iznenadila i Rumunjska. Pred oko 5.300 gledatelja na Foro Italicu domaćini su pogotkom Giorgettija u desetoj minuti poveli 3:1, no već do kraja druge četvrtine Rumunji su izjednačili na 3:3.

U trećoj četvrtini Talijani su dvaput vodili (4:3, 5:4), a Diaconu je na pet minuta prije kraja utakmice opet poravnao na 5:5. Odlučujući pogodak za Rumunjsku postigao je Edward Andrei Dina na 1:12 sekundi do kraja. Bilo je to ujedno i prvo vodstvo gostiju.

Maurizio Felugo imao je u samoj završnici priliku za produžetke, no njegov udarac s pet metara udaljenosti je obranio izuzetno raspoloženi vratar Dragos Constantin Stoenescu (14 obrana ukupno).

SAD - Makedonija 13:6 (3:0, 5:2, 3:2, 2:2)

I dok Talijani još uvijek ne znaju za pobjedu na domaćem natjecanju, Amerikanci mirno plove prema prvoj poziciji u skupini i direktnom plasmanu u četvrtfinale. Reprezentacija Makedonije nije pružila pretjerani otpor, a sve je praktički bilo riješeno u 13. minuti, kada je na semaforu svijetlilo 6:0 za SAD.

U istoj minuti Makedonci su postigli svoj prvi pogodak, a najviše su se uspjeli približiti pri rezultatu 8:3. Najefikasniji Amerikanac bio je još uvijek igrač Juga Tony Azevedo s četiri gola, a Nebojša Milić jedini se dvaput upisao u strijelce u sastavu Makedonije.

U 3. kolu skupine D Amerikanci i Rumunji će u direktnom okršaju odlučivati o prvom mjestu, dok će Italija protiv Makedonije pokušati upisati prvu pobjedu i spriječiti potpunu katastrofu.