Njemačka lagan zalogaj

Branimir Korać • petak, 24.07.2009.

Hrvatska muška juniorska reprezentacija upisala je pobjedu u susretu drugog kola prvog kruga natjecanja na Europskom prvenstvu u Francuskoj. Protivnik našim reprezentativcima bila je Njemačka koja je lako poražena 73:51...

HRVATSKA - NJEMAČKA 73:51 (11:17, 28:24, 55:44)

EP U18, skupina B, prvo kolo

Hrvatska: Došen 6, Babić 0 (4 ukradene), Čutura 6, Bubalo 13 (10 skokova), Jakoliš 10 (9 skokova), Vrlika 0, Prostran 24 (9 asistencija, 4 skoka), Batur, Juričić 0, Barač 0, Šekelja 8 (7 skokova), Brnas 6. Trener: Hrvoje Vlašić.

Njemačka: Theilig 2, Wendt 1, Klein 0, Mönninghoff 5 (4 skoka), Canty 7, Koch 0, Debelka 0, Barthel 10 (5 skokova), Leithner 0, Raffington 0, Neumann 25 (8 skokova, 6 blokada), Lotze 1. Trener: Kay Blümel

Šut za dva: Hrvatska 16/36, Njemačka 13/32

Šut za tri: Hrvatska 11/34, Njemačka 3/17

Slobodna bacanja: Hrvatska 8/12, Njemačka 16/19

Skokovi: Hrvatska 39 (28+11), Njemačka 37 (32+5)

Asistencije: Hrvatska 19, Njemačka 6

Osvojene lopte: Hrvatska 10, Njemačka 2

Izgubljene lopte: Hrvatska 8, Njemačka 17

Blokade: Hrvatska 4, Njemačka 11.

Pobjedom protiv Njemačke 73:51 juniorska muška reprezentacija plasirala se u drugi krug Europskog prvenstva u Francuskoj. U drugom kolu u skupini Hrvatska je svladala Njemačku s lakoćom 73:51 i tako osigurala plasman među tri najbolje reprezentacije. U slučaju da sutra svlada Ukrajinu koja je najlošija reprezentacija skupine, Hrvatska će u drugi krug prenijeti maksimalna četiri boda.

Protiv Njemačke se očekivao nešto teži posao. Dan ranije Njemačka je prikazala impresivnu igru i pregazila Ukrajinu, međutim protiv Vlašićevih izabranika nije imala šanse. Kada su naši juniori uhvatili pravi ritam nakon 15-ak izjednačenih minuta, Njemačka je razbijena.

Početne minute pripale su Njemačkoj. U prvoj četvrtini Hrvatska nije igrala dobro, posebice u napadu, i Njemačka je to iskoristila. U završnici četvrtine Nijemci su otišli na osam poena viška i prednost održavali sve do kraja te dionice.

No u drugih deset minuta bilo je već puno bolje. Hrvatska se probudila i otvorila to razdoblje igre s 13:2 te napravila preokret. Mönninghoff je još jednom Njemačku vratio u egal poravnavši na 24:24, no Prostranova mini serija u završnici poluvremena donijela je Hrvatskoj prednost 28:24 uoči odmora.

Drugo poluvrijeme proteklo je pak u puno boljoj igri naših reprezentativaca koji su već sredinom treće četvrtine dosegli dvoznamenkastu prednost koja je održavana, a u posljednjoj dionici i dodatno povećana.

U drugom susretu u našoj skupini Španjolska će tražiti pobjedu protiv slabe Ukrajine, a sutra našu reprezentaciju baš s tom Ukrajinom očekuje posljednji dvoboj u skupini, pretpostavljamo revijalnog karaktera.

Protiv Njemačke najistaknutiji bili su Toni Prostran s 24 poena i devet asistencija dok je Domagoj Bubalo dodao 13 poena i deset skokova. Kod Njemačke Philipp Neumann ubacio je 25 poena uz osam skokova i čak šest blokada, a Danilo Timon Barthel dodao je deset poena i pet skokova.