Hrvatska ipak osma

Branimir Korać • nedjelja, 26.07.2009.

Mlada košarkaška reprezentacija do 20 godina završila je nastup na Europskom prvenstvu na osmom mjestu. U susretu za sedmo mjesto Crna Gora je bla bolja 77:76...

HRVATSKA - CRNA GORA 76:77 (16:18, 39:39, 58:54)

EP U20, za sedmo mjesto

Hrvatska: Radić 8 (9 asistencija), Nakić 3, Vragović, Bogdanović 15 (10 skokova, 4 asistencije), Kraljević 2, Oštrić 6 (4 skoka), Delaš, Hajdić 11 (5 skokova), Marčinković 6, Karlović 0 (4 skoka), Blažević 2, Bilan 23 (7 skokova). Trener: Darko Kunce.

Crna Gora: Stojanović 3, Đoković 11, Savović 15 (9 skokova), Lalić 9 (5 asistencija), Šehović 19 (5 skokova, 5 asistencija), Vučević, Miljanić, Šutulović 0, Barović 9 (6 skokova), Patković 0, Lopičić 9 (6 skokova), Ivanović 2. Trener: Dejan Radonjić.

Šut za dva: Hrvatska 26/42, Crna Gora 23/43

Šut za tri: Hrvatska 5/18, Crna Gora 6/26

Slobodna bacanja: Hrvatska 9/11, Crna Gora 13/19

Skokovi: Hrvatska 35 (29+6), Crna Gora 35 (23+12)

Asistencije: Hrvatska 21, Crna Gora 15

Osvojene lopte: Hrvatska 5, Crna Gora 11

Izgubljene lopte: Hrvatska 18, Crna Gora 11

Blokade: Hrvatska 1, Crna Gora 2.

Obje reprezentacije prilično demotivirane nakon posljednja dva poraza ušle su u susret koji ne znači ništa više od prestiža. Crna Gora je imala više raspoloženih igrača te je na kraju slavila 77:76.

Dobrim dijelom utakmice Hrvatska je imala prednost, no u posljednjoj četvrtini Crna Gora je bila bolji protivnik, imala i devet poena viška i nije to na kraju posve prosula.

U prvoj četvrtini Crna Gora je stigla do prednosti od šest poena da bi se Hrvatska vratila, a u drugoj dionici naša reprezentacija je bila ta koja je kontrolirala rezultat, no na kraju su se Crnogorci vratili i na odmor se otišlo s 39:39.

Uspjela je Hrvatska održavati prednost i tijekom treće dionice, no u posljednjih deset minuta došlo je do pada. Hrvatska je u taj period stigla s vodstvom 58:54, no u prvih pet minuta posljednje četvrtine Crna Gora radi seriju 15:3 koja odlučuje utakmicu.

U posljednjoj minuti situacija se djelomično zakomplicirala po Crnogorce nakon što je Marčinković smanjio na 77:76, no do kraja je ostalo premalo vremena kako bi se stiglo i do potpunog preokreta.

U našem sastavu bolji od ostalih bili su Miro Bilan s 23 poena i sedam skokova te Bojan Bogdanović s 15 poena i deset skokova. Kod Crne Gore Šehović je ubacio 19 poena.