Preko Slovenije u četvrtfinale

Branimir Korać • ponedjeljak, 27.07.2009.

Hrvatska muška juniorska reprezentacija već u prvoj utakmici drugog kruga natjecanja na Europskom prvenstvu upisala je pobjedu vrijednu četvrtfinala. Svladana je Slovenija 90:84 što Hrvatsku ostavlja stopostotnog učinka...

HRVATSKA - SLOVENIJA 90:84 (15:30, 42:45, 66:62)

EP U18, skupina E, treće kolo

Hrvatska: Došen 0, Babić, Čutura 4, Bubalo 5, Jakoliš 20 (6 skokova), Vrlika 3, Prostran 11 (6 asistencija), Batur, Juričić 18 (6 skokova, 4 asistencije), Barač 0, Šekelja 20 (9 skokova), Brnas 9 (4 skoka). Trener: Hrvoje Vlašić.

Slovenija: Nikolič Smrdelj 5 (6 skokova), Panič 11, Brodnik, Ferme 0, Murič 22 (6 skokova, 5 asistencija), Maluš, Čebašek 22 (6 skokova), Horvat 11, Pajič 0, Špan 8 (5 asistencija), Besedič, Buda 5 (4 skoka). Trener: Dalibor Damjanovič.

Šut za dva: Hrvatska 29/44, Slovenija 14/40

Šut za tri: Hrvatska 4/9, Slovenija 15/33

Slobodna bacanja: Hrvatska 20/27, Slovenija 11/15

Skokovi: Hrvatska 33 (29+4), Slovenija 33 (18+15)

Asistencije: Hrvatska 14, Slovenija 16

Osvojene lopte: Hrvatska 7, Slovenija 6

Izgubljene lopte: Hrvatska 18, Slovenija 14

Blokade: Hrvatska 5, Slovenija 0.

Naši juniori u Francuskoj nastavljaju pobjednički niz. Nakon tri pobjede u prvom krugu natjecanja, upisali su i četvrtu pobjedu i to na startu drugog kruga u susretu sa Slovenijom. Ova pobjeda vrijedna je prolaska u četvrtfinale obzirom kako su do kraja natjecanja ostala dva kola, šestoplasirana Njemačka ima omjer 0-3, a petoplasirana Slovenija 1-2 i lošiji međusobni omjer s Hrvatskom. Tek u zatvaranju nekog kruga u slučaju hrvatskih poraza do kraja drugog dijela natjecanja, Hrvatska bi mogla izvisiti, no obzirom da neke reprezentacije moraju još odraditi i međusobne dvoboje, malo je vjerojatno da Hrvatska neće igrati u četvrtfinalu.

U susretu sa Slovenijom vidjeli smo dva lica naše reprezentaciji. Prilično blijedo u prvih desetak minuta, a zatim ono pravo i kvalitetno koje je i odvelo Hrvatsku do pobjede.

Početak susreta nije bio dobar. Već nakon sedam minuta igre Hrvatska je bila u zaostatku 21:11 zahvaljujući ponajviše raspoloženom Čebašeku, a prva četvrtina završila je vodstvom Slovenije s visokih 30:15.

Ipak, sve se okrenulo u nastavku. U drugu dionicu Hrvatska ulazi puno bolje i pomalo smanjuje visok zaostatak da bi na poluvrijeme otišla s već ugodnijim minusom 45:42.

S dobrom igrom naša reprezentacija nastavila je i početkom treće četvrtine. U prve četiri minute tog razdoblja Hrvatska radi velikih 12:1 i preuzima kontrolu nad rezultatom koju održava do kraja susreta.

Slovenci su najbliže došli minutu i sedam sekundi prije kraja susreta kada je Horvat ubacio dva bacanja za 81:78, no do kraja susreta naša reprezentacija preko Prostrana s linije slobodnih bacanja rutinski održava prednost i slavi 90:84.

U našem sastavu najbolji su bili Jakoliš s 20 poena i šest skokova te Šekelja s 20 poena i devet skokova. Na pravoj razini nije bio Toni Prostran koji je iz igre šutirao 0/6 i izgubio sedam lopti, ali i bez njegove čarobne partije, Hrvatska je slavila. Sloveniju su predvodili s po 22 poena Čebašek i Murič.