Vodeni sportovi

UŽIVO: Hrvatska - Srbija

Bernard Jurišić • četvrtak, 30.07.2009.

U 16:50 sati u Rimu je počeo susret polufinala Svjetskog vaterpolskog prvenstva između Hrvatske i Srbije. Utakmicu možete pratiti UŽIVO na Sportnet.hr...

Hrvatska - Srbija 11:12 (3:4, 3:3, 3:3, 2:2)

32. Sukno je promašio, Hrvatska je detronizirana. Srbija ide u finale, naša momčad u borbu za treće mjesto. Navikli smo već, nažalost, da nam vaterpolska reprezentacija gubi odlučujuće utakmice na velikim natjecanjima...

32. Imamo igrača više, 22 sekunde do kraja, cijeli napad za produžetak.

32. Imamo loptu, 45 sekundi prije kraja, Rudić je pozvao minutu odmora. Treba nam gol.

31. BULJUBAŠIĆ od grede preko crte, minuta i pol do kraja, 11:12!

30. Filipović je siguran, 10:12. Ništa ne možemo obraniti...

30. Peterac i za Srbiju.

30. FRANO KARAČ realizira! 10:11, ajmo još tri minute!

30. Peterac za Hrvatsku!

29. Prlainović je ugurao loptu iznad Pavićeve glave, Hrvatska je u teškoj situaciji. 9:11.

29. Razbranio se i srbijanski vratar Soro, zaustavio je tri lopte u zadnje tri minute.

27. Dvaput ne koristimo igrača više.

26. Malo sreće i za nas, Prlainović je uzdrmao vratnicu.

26. I Rađen je "zauvijek" izbačen u srbijanskoj momčadi.

26. Evo ga, napokon! Pavić skida važnu loptu Aleksiću, nadajmo se da će se razbraniti.

25. Pavić danas ništa nije obranio, pravo je vrijeme da i on nešto zaustavi.

---

24. Kontra Srbije srećom nije realizirana s lijevog krila, ostaje gol prednosti za Srbe na kraju treće četvrtine. Još jedan period imamo za osigurati nastavak borbe za obranu svjetske titule.

23. Rudiću se nikako ne sviđa sudački kriterij, posebno onaj kojeg drži mađarski sudac Kiszely. Dojam je da se zaista previše svira i prekida igra.

23. Kakav smo pogodak primili. Digao se Filipović na 8 metara i prebacio Pavića na crti za 9:10.

22. NIKŠAAAAA DOBUD! Sjajno se oslobodio čuvara na centarskoj poziciji i ukotrljao loptu u mrežu za izjednačenje! 9:9! Ajmo obrana!

22. Gomila napadačkih prekršaja sudi se na obje strane bazena.

21. NIKŠA DOBUD! U padu na drugoj vratnici, Hrvatska hvata priključak! 8:9.

20. Srbijanski kapetan Udovičić zaradio je treće isključenje i više se neće vraćati u bazen. Već dvojica Srba su zaradila crveni karton.

20. Greda još jednom spašava Srbiju, nakon toga njihov vratar brani udarac Bušlje.

19. Filipović realizira najstrožu kaznu, 7:9.

19. Peterac za Srbiju, uz to je i Rudić zaradio žuti karton zbog prigovora.

19. Udovičić s vanjske pozicije, Srbi vode 7:8.

18. FRANO KARAČ! Sjajan udarac na isteku napada s igračem više, evo novog izjednačenja! 7:7.

17. Gocić je zaradio treće isključenje i neće se više vraćati u igru.

17. Strašno je koliko smo pogodaka primili u prvom poluvremenu, Srbi su uspjeli unijeti "nered" pred naša vrata i najbolja obrana Svjetskog prvenstva danas ima puno problema. Srećom, napad uspijeva držati korak, ako obrana proradi Hrvatska će biti u prednosti.

---

16. Završena je druga četvrtina.

16. PAOLO OBRADOVIĆ! S igračem više Hrvatska smanjuje na 6:7.

15. Udovičić koristi dva igrača više Srbije, 5:7.

14. SAMIR BARAĆ je siguran! 5:6

13. Peterac za Hrvatsku!

13. Aleksić pogađa "malu mrežicu" s desnog krila, Srbija je opet na dva razlike. 4:6.

12. Nismo iskoristili igrača više za izjednačenje.

11. MIHOOOO BOŠKOVIĆ! Bomba izdaleka, neobranjiva za srbijanskog vratara, treći pogodak Boškovića. 4:5.

10. Zakucao je Filipović loptu pod gredu, Srbija ima dva pogotka prednosti - 3:5.

10. Peterac za Srbiju.

8. Srbi igraju jako brze napade, očito su jako dobro proučili način igre naše obrane. Teško se zasad nosimo s munjevitim akcijama protivnika, nadajmo se da će se uskoro stvari posložiti nabolje.

9. Počela je druga četvrtina.

---

8. Brza realizacija Srba, prvi put su oni u rezultatskoj prednosti. Gak je pogodio za 3:4, naša obrana nije ni izbliza onako čvrsta i sigurna kao u dosadašnjem tijeku prvenstva.

7. Greda je spasila Srbiju, Sukno nije realizirao peterac. Šteta...

7. Peterac za Hrvatsku! Zaustavljen je Sandro Sukno.

6. Srbi dobro realiziraju igrača više, Pijetlović iz "odbojke" na dva metra izjednačuje na 3:3.

6. MIHO BOŠKOVIĆ! Raspucao se jedan od najboljih vaterpolista svijeta, Hrvatska opet vodi! 3:2!

5. Srbi su izjednačili, Udovičić je realizirao brzu akciju za 2:2.

4. Pavić je obranio jedan pokušaj Srba, no Prlainović ipak pogađa za 2:1.

4. MIHO BOŠKOVIĆ! Hrvatska vodi 2:0, iskoristili smo dva igrača više!

3. HRVATSKA VODI! 1:0, SANDRO SUKNO je otvorio utakmicu pogotkom!

2. Prva sjajna reakcija najboljeg svjetskog vratara Pavića, obranio je zicer.

1. Počeo je susret između Hrvatske i Srbije, sretno "barakude"!