Revijalno do osmog mjesta

Branimir Korać • nedjelja, 02.08.2009.

Hrvatska juniorska muška košarkaška reprezentacija na Europskom prvenstvu u Francuskoj zauzela je osmo mjestu. U susretu za sedmo mjesto poražena je od Italije 99:88...

HRVATSKA - ITALIJA 88:99 (20:24, 42:47, 62:75)

EP U18, za sedmo mjesto

Hrvatska: Došen 6, Babić, Čutura 14 (4 skoka), Bubalo 4, Jakoliš 8 (8 skokova), Vrlika 2, Prostran 23 (12 asistencija, 5 skokova), Batur 10, Juričić 7, Barač, Šekelja 14, Brnas. Trener: Hrvoje Vlašić.

Italija: De Nicolao 19 (5 asistencije), Spanghero 8, Iannuzzi 4, Fontecchio 2 (4 skoka), Baldi Rossi 2 (4 skoka), Moraschini 15, Contento 8, Mian, Polonara 20 (11 skokova), Vitali 4, Pini, Maganza 17 (4 skoka). Trener: Alessandro Ramagli.

Šut za dva: Hrvatska 28/52, Italija 30/50

Šut za tri: Hrvatska 7/14, Italija 9/21

Slobodna bacanja: Hrvatska 11/15, Italija 12/18

Skokovi: Hrvatska 32 (20+12), Italija 34 (21+13)

Asistencije: Hrvatska 20, Italija 14

Osvojene lopte: Hrvatska 3, Italija 5

Izgubljene lopte: Hrvatska 10, Italija 7

Blokade: Hrvatska 1, Italija 3.

Prvenstvo je krenulo obećavajuće. U prve četiri odigrane utakmice Hrvatska je imala isto toliko pobjeda, međutim onda je uslijedio pad. Taj pad je bio uzrokovan i ozljedama Babića i Prostrana te bolešću Batura i na kraju je naša reprezentacija zauzela osmu poziciju.

U susretu za sedmo mjesto protivnik je bila Italija koja je slavila 99:88. Bio je to dvoboj dvije reprezentacije koje su teško mogle pronaći motiv u ovom susretu, no Italija je ipak napadački bila raspoloženija i to joj je donijelo pobjedu i sedmo mjesto.

Već u prvoj četvrtini Talijani su imali osam poena viška, no sredinom druge dionice Čutura, Jakoliš i Prostran preokreću rezultat i na polovici druge četvrtine Hrvatska vodi 34:33. Na poluvrijeme su Talijani ipak otišli s vodstvom 47:42.

Sredinom treće dionice lomi se rezultat. Hrvatska je još uvijek zaostajala tri poena, no Italija nakon toga radi seriju 12:2 i bježi na visokih 72:59 nakon čega naša reprezentacija nije imala snage za novi povratak i Italija rutinski slavi.

U našem sastavu najistaknutiji bili su Toni Prostran s 23 poena, 12 asistencija i pet skokova te Čutura i Šekelja s po 14 poena. Kod Italije 20 poena i 11 skokova upisao je Polonara, a 19 poena i pet asistencija De Nicolao.