Savas smirio Izraelce

Branimir Korać • petak, 14.08.2009.

Hrvatski protivnik u skupini na Eurobasketu, reprezentacija Izraela, poražen je od Turske 85:69 u sklopu priprema za nastup u Poljskoj...

Dobra igra turske centarske linije bila je dovoljna u susretu s Izraelcima. Izrael je upisao poraz u dvoboju u kojem je ipak veći dio vremena bio u zaostatku te se nije uspio vratiti u utakmicu nakon dobro odigrane završnice prvog dijela od strane Turske.

Na poluvremenu su tako Turci imali ugodnih 45:32 da bi nakon treće četvrtine prednost iznosila već nedostižnih 68:52. Izrael je u svom sastavu imao premalo raspoloženih igrača, najviše je pružio Yaniv Green koji je bio usamljen na obje strane parketa.

S druge strane odličnu utakmicu odigrao je mladi Oguz Savas koji je s 22 poena bio nezadrživ, a pomoć mu je pružao Omer Asik s 15 poena i osam skokova. Kod poraženih Yaniv Green ubacio je 17 poena, a Lior Eliyahu dodao je deset poena.