Nedostajao pogodak

Ivana Jurica • nedjelja, 16.08.2009.

Hrabro i napadački odigrali su nogometaši Šibenika susret protiv uvijek neugodnog Slaven Belupa. S novim trenerom na klupi vrlo dobro su parirali, štoviše, bili su i dominantniji, momčadi koja također ima novog trenera, ali i koja iza sebe ima manje promjena u igračkom kadru, ali i više utakmice ovog ljeta, jer igrali su u Europi. No, na terenu se to baš i nije vidjelo, domaćini su bili bolji i nedostajao je tek pogodak da ukupni dojam bude još bolji...

Kao što je i najavio Karačić nije mijenjao momčad koja je igrala i u tri dosadašnja kola. Izostao je tek Duro zbog kartona, pa je priliku u početnom sastavu dobio mladi Husmani. Osim početnih desetak minuta koje su pripale gostima, do kraja poluvremena gledali smo uglavnom pokušaje Šibenika. Terenska inicijativa, dominacija, borbenost i požrtvovnost do krajnjih granica, ali i kombinatorika karakterizirali su igru domaćih u tom razdoblju. Igralo se od noge do noge, nije bilo dugih lopti prema napadačkom dvojcu. I to je ono na čemu je Karačić inzistirao, a kako vrijeme bude odmicalo, kad momčad u potpunosti usvoji Karačićeve metode i filozofiju nogometa Šibenik može biti samo još bolji i kvalitetniji.

Pljesak s tribina bio je u potpunosti opravdan. U prilike su dolazili igrači iz svih linija, kako napadači, tako i veznjak Alispahić, ali i lijevi bočni Medvid. Dva je puta dobro reagirala obrana Koprivničana, jedanput je Alispahić bio prenizak na odličnom centaršutu Zeca koji je pokušao i u pretposljednjoj minuti prvog poluvremena. Zamisao je bila dobra, ali lopta nije završila tami gdje je Zec želio. Samo je pogodak nedostajao da se igra Karačićevog sastava u prvih 45 minuta ocijeni više nego dobrom. Posebno je bilo dojmljiva igra veznog reda domaćih, prvenstveno dvojice 18-godišnjaka Ademija i Husmanija, koji daleko iskusnijem veznom redu gostiju u prvom dijelu nisu dopustili da se razigraju.

U nastavku gosti su se još više orijentirali na obranu svoga gola. I doslovno su jedanput zaprijetili nezaposlenom Blaževiću. Deset minuta prije kraja mogli su doći do gola koji bi im vjerojatno donio i sva tri boda, ali s obzirom na prikazano na terenu bilo bi to nezasluženo. Jer obrana Šibenika, posebno u drugih 45 minuta, pravih intervencija i nije imala. Napadački dvojac gostiju bio je gotovo nevidljiv, osim već spomenute prilike Vručine u 80. minuti, a Jurić je do izražaja došao tek prilikom izlaska iz igre kad ga je domaća publika nagradila pljeskom budući da je i sam u prošlosti nosio dres šibenskog prvoligaša.

Ulazak Jurčevića, koji je odigrao svoje prve minute otkako je ovog ljeta stigao iz zeničkog Čelika, Šibeniku je dobio novu dozu borbenosti, a utakmica je opet živnula. Slaven se organizirano branio, bolje nego u prvom poluvremenu, a najveću pomutnju u kaznenom prostoru radio im je Zec. Bio je glavna opasnost za Rodićev gol, ali niti on nije uspio pronaći put do mreže. Pogodak u Rodićevoj mreži Šibenčanima bi bio najbolja moguća nagrada za prikazanu igru, ali na prvu pobjedu na domaćem terenu očito je morat će još pričekati.

Ne prvi put ove sezone, kao što je bio slučaj i proteklih sezona, Šibenčani nisu bili zadovoljni dijeljenjem (ne)pravde. Tek je početak sezone, a Modri već imaju prigovora (potpuno opravdanih) na suđenje, a tome bi što prije trebalo stati na kraj. Vodstvo kluba ni prošle sezone preko medija nije željelo prigovarati na suđenje, tako je i na početku ove sezone, no, nešto bi definitivno trebalo napraviti jer se greške na račun Šibenčana događaju iz kola u kolo.

I peti put susret Šibenika i Slaven Belupa na Šubićevcu završio je rezultatom 0:0. Mogu Šibenčani žaliti što nisu uzeli sva tri boda, ali barem nisu, kao u tri dosadašnja kola, primili golove u sudačkoj nadoknadi koja bi ih koštala osvajanja bodova. Sljedeće kolo Modrima donosi gostovanje u Zaprešiću (već u petak), a ukoliko prikažu igru, kombinatoriku i borbenost kao u prvih 45 minuta subotnje utakmice nisu bez šansi protiv Intera.