Varteks bolji od Preloga

Ivana Strahija • utorak, 18.08.2009.

Varaždinci su danas svratili do međimurskog Preloga i tamo s domaćom Mladosti odigrali prijateljski susret, u kojem su gosti slavili s 3:2.

Varteks nastavlja sa svakotjednim pripremnim susretima. Ovog tjedna kao sparing partner hrvatskom prvoligašu poslužio je trećeligaš Mladost, koji je nedavno uredio svoj stadion u središtu Preloga.

Kao i obično, priliku da obrane boje Varteksa dobili su oni s manjom minutažom, a posebno je dobar bio mladi Frljužec, ne tako davno istaknuti igrač juniorske lige.

Frljužec je postigao prvi pogodak utakmice u 18. minuti, a u 43. je asistirao Joliću za 2:0 Varteksa. U drugom dijelu su rezultat ponovno u pitanje doveli Preložani pogotkom Jarića u 71. minuti, no pet minuta kasnije i opet se iskazao Frljužec, topovski pogodivši gredu okvir preloškog gola, a odbijenu je loptu u mrežu pospremio Težak.

Do konačnih 2:3 vodi pogodak Jarića s bijele točke u 88. minuti.

Dobra je proba bila ta utakmica za Varaždince, treneru Draženu Beseku sigurno su svi koji su igrali imali prilike pokazati što znaju i umiju, a utakmica je još više vrijedila Preložanima, koji uskoro počinju s natjecanjem u 3. HNl Istok.

Varteks je započeo u sastavu Dreven, Sušac, Conjar, Balajić, F. Škvorc, Brlenić, Hojski, Lesjak, Frljužec, Jolić.