Vodeni sportovi

Stipanović poveo!

Sportnet • petak, 21.08.2009.

Tonči Stipanović je prvi nakon prvog dana natjecanja na Svjetskom prvenstvu klase Laser u Kanadi! U prvom plovu prvenstva bio je treći, dok je drugi pobijedio i sa četiri boda zasjeo na vrh flote od 167 kormilara iz 51 zemlje.

Po četiri boda imaju i dva Britanca na drugom i trećem mjestu, Paul Goodison i Nick Thompson. Konačno je i zapuhalo na jednoj regati. Nakon što je veći dio godine na regatama prevladavao slab vjetar u Kanadi je prvog dana natjecanja puhalo od 15 do 19 čvorova.

Tonči nam je iz Kanade javio: "Eto, dobro je počelo. Napokon dobro otvaranje regate, iako sam prvi plov bio na krivoj strani prvu stranicu u vjetar. Okrenuo sam prvu oznaku 16., ali malo po malo sa super krmama sam uspio doći do trećeg mjesta. Drugi plov je sve bilo jasno - start na lijevoj strani, do kraja lijevo i tako sam i napravio i bio sam prvi od početka. Bio je baš lijepi vjetar, 15-19 čvorova."

Plasman ostalih hrvatskih kormilara: 21. Milan Vujasinović, 26. Ivan Taritaš, 45. Aron Lolić, 66. Daniel Mihelić.

Prvenstvo je dugo. Prva četiri dana jedre se kvalifikacije, potom slijedi tri dana finala.