Rožiću 90 minuta

Maja Giljanović • subota, 29.08.2009.

Bivši branič Hajduka, Cibalije, Zadra i Trogira u 5. je kolu Ligue 2 upisao svoj treći ovosezonski nastup. 23-godišnjak je u remiju Sedana u Strasbourgu odigrao svih 90 minuta.

Sedan bivšeg hajdukovca Ante Rožića u prvoj je minuti sudačke nadoknade utakmice u gostima protiv Strasbourga ispustio dva boda. Alexis Allart je Sedanu osigurao vodstvo u 29. minuti, a nakon što je Ledy izjednačio u 58. ponovno i u 63. minuti.

Prvi trijumf u gostima nakon 0:1 u Chateaurouxu Rožić koji je i treću prvenstvenu utakmicu zaredom - osim toga 23-godišnjak je u prošlom kolu dao i svoj prvi gol otkada je u siječnju stigao iz Trogira (2:1 protiv Clermonta) - odigrao svih 90 minuta i suigrači mu pred 10,985 navijača su ispustili u prvoj minuti sudačke nadoknade (Gueye).

Sedan je nakon pet kola 12. s osvojenih pet bodova osam manje od vodećeg (jedne od samo tri još neporažene momčadi, druge dvije su Chateauroux i Guingamp) Caena.

Nantes Ivana Klasnića u posljednjoj utakmici 5. kola u ponedjeljak gostuje u Brestu, a s utakmicom manje nalazi se na petom mjestu.