HSV razbio Kiel za Superkup

Matej Milanović • utorak, 01.09.2009.

HSV je odličnim susretom nadigrao Kiela u prvom službenom susretu njemačke rukometne sezone. Superkup su osvojili sa visokih 35:28. Duvnjak i Vori odigrali su dobru utakmicu na svom debiju za Hamburg i postigli po četiri pogotka, dok je treći Hrvat u momčadi, Lacković, zabio jednom...

Njemački rukometni Superkup obećavao je veliki spektakl s obzirom na okršaj dva najjača kluba u Njemačkoj, Kiela i HSV-a. Za nas je dvoboj bio još zanimljiviji s obzirom na čak trojicu Hrvata u redovima Hamburga.

Blaženko Lacković i Igor Vori krenuli su od početka, a Domagoj Duvnjak je ušao nakon nekoliko minuta prvo na mjesto lijevog vanjskog umjesto Lackovića, a potom na srednjeg vanjskog kada se Guillaume Gille izašao odmoriti nakon neugodnog udarca. U trećoj minuti prvi gol na susretu i ujedno prvi službeni gol u dresu HSV-a postigao je Igor Vori.

Suton: "Želimo ostanak u ligi"

Trener Düsseldorfa Goran Suton prokomentirao je za Sportnet.hr što očekuje od ove sezone: "Naša očekivanja u predstojećoj sezoni su veoma jasna. Kao ekipa koja je tek izborila ulazak u najjaču ligu na svijetu, ne preostaje nam ništa drugo nego učiniti sve što je u našoj moći kako bismo u toj ligi i ostali. Bit će naravno teško, ali na kraju ćemo ipak imati razloga za slavlje."

Suton je dao i svoje mišljenje o favoritima za naslov: "Favoriti za naslov prvaka su kao i prethodnih godina 'uobičajeni osumnjičeni'. Nezahvalno je davati prognoze, ali se od četiri, pet klubova očekuje utrka za naslov prvaka."

Kiel je u 15. minuti poveo 6:4 uz pomoć dva uzastopna sedmerca Momira Ilića. No, HSV je do 22. minute serijom 6:1 preokrenuo rezultat i poveo tri razlike, 10:7. Vratio se Kiel na samo gol zaostatka, ali je ipak Hamburg na odmor otišao s velikom prednošću. Blaženko Lacković postigao je pogodak za 15:11 neposredno uoči odlaska na poluvrijeme.

S dva pogotka Hamburga u 35. minuti razlika se povećala na šest golova, a samo dvije minute kasnije Krzysztof Lijewski zabio je za 21:14.

Uspio je Kiel oko polovice nastavka smanjiti na 28:26 serijom 5:1, no uslijedilo je isključenje Börgea Lunda kojeg je HSV iskoristio za povratak na četiri razlike. Tri i pol minute prije kraja Duvnjak je realizirao pogodak za 34:27, najveću prednost na susretu.

Do kraja dvoboja svaka je momčad postigla još jedan pogodak. Najbolji strijelac susreta bio je Hans Lindberg s devet golova, od čega pet sa sedam metara. Momir Ilić i Henrik Lundström zabili su pet kod Kiela. Isti broj pogodaka za HSV su postigli Torsten Jansen, Guillaume Gille i Krzysztof Lijewski.

Duvnjak i Vori odradili su jako dobar debi s po četiri pogotka, dok je Lacković postigao jednog. HSV je u današnjem susretu pokazao da je barem trenutačno jači od Kiela i pred Zebrama je puno rada ukoliko žele šestu godinu zaredom biti najbolji u Njemačkoj.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507