Dugopolje i Raštane kolo vode

Vedran Babić • subota, 05.09.2009.

Nakon 2. kola 3. HNL - Jug na vrhu su se izdvojile tri momčadi s maksimalnim učinkom. To su Dugopolje, Raštane i Jadran Luka Ploče. Prva dva spomenuta kluba ostvarila su uvjerljive domaće pobjede, dok je Jadran jednako uvjerljivo slavio u Trogiru...

U premijernoj utakmici na novootvorenom stadionu Hrvatskih vitezova pred nešto manje od 1000 posjetitelja, Dugopolje je upisalo i drugu pobjedu u prvenstvu. Nakon slavlja od 4:1 u Hrvacama prošlog tjedna, igrači Ivana Katalinića jučer su s 3:0 bili bolji od Primorca iz Biograda, koji je u prvih pola sata igre propustio tri vrlo izgledne prilike za vodstvo.

Kazna je stigla u 40. minuti kada je napadač domaćih Ante Barać zabio za 1:0. U 75. minuti Mario Šunjić povisuje na 2:0, a konačnih 3:0 postavio je opet Barać u samoj završnici utakmice.

Raštane su na svom terenu s visokih 4:1 nadjačale dubrovački GOŠK. Bivši napadač Zadra, Marin Batur, načeo je goste u 16. minuti, a rezultat se nije mijenjao sve do 57. minute, kada su gosti uspjeli izjednačiti preko Hodžića.

Ipak, domaćini su se na vrijeme trgnuli i s tri pogotka do kraja dokazali kvalitetu i potvrdili ulogu favorita. Marko Gospić bio je precizan u 63. minuti, Goran Burčul tri minute poslije s bijele točke, a točku na i stavio je u 90. minuti još jedan Batur, Luka.

Osim Dugopolja i Raštana, očigledno glavnih favorita za prvo mjesto ove sezone, s dvije pobjede na vrhu se nalazi i Jadran (LP), koji je s 3:0 deklasirao Trogir, nanijevši mu i drugi poraz. Apsolutni junak utakmice bio je vlasnik hat - tricka Frane Jerković, koji je golove postigao u 30., 75. i 90. minuti.

Krug do sada neporaženih momčadi zatvaraju Jadran (KS) i Uskok, koji su jučer u Kaštel Sućurcu odigrali 1:1. Tek što se krenulo s centra Alen Guć doveo je Klišane u vodstvo, da bi na 1:1 izjednačio Marko Bašić 12 minuta prije kraja.

Velebit je u Benkovcu pred svojim navijačima ubilježio prvu pobjedu i to protiv Neretve 4:2, a svi pogoci pali su u prvih 40 minuta igre. Istim rezultatom Zagora je u Unešiću svladala Zmaja uz tri pogotka igrača slavnog prezimena, Marka Jordana. Za Makarane je dvaput zabio Gojak.

Osim u Kaštel Sućurcu, pobjednika nije bilo još u Opuzenu, gdje su Neretvanac i Hrvace odigrali 1:1, te u Kninu gdje su Dinara i Konavljanin ostali bez postignutog pogotka. Sva četiri kluba još uvijek ne znaju za pobjedu.

Takvih briga riješio se pak stobrečki Primorac 1929, koji je s 3:1 porazio Omiš uz pogotke Ćurića, Zolote i Gudelja - Velage. Poraz gostiju je ublažio Jure Žilić.