Dinamo pobjedom otvorio stadion

Borna Rupnik • subota, 05.09.2009.

Nogometaši zagrebačkog Dinama uveličali su u Sesvetama Radnikovu svečanost otvorenja novog stadiona. Iako je Dinamo sigurno došao do pobjede, ambiciozni se domaćini mogu pohvaliti da su protiv aktualnog prvaka Hrvatske - vodili...

Radnik iz Sesveta ima velike planove za budućnost, koji uključuju i donedavnog stanovnika svlačionice obližnje Croatije, Vladimira Petrovića, a jedan od temelja tih planova je novi stadion.

Prvim su ih gostovanjem na novouređenom objektu počastili maksimirski modri, koji su nastupili u vrlo respektabilnom sastavu i upisali pobjedu 4:1. Svoje su mjesto pod suncem našli i standardni prvotimci poput Vrdoljaka, Sammira ili Moralesa. Naravno, izostao je najbolji igrač i seniorski reprezentativac Mario Mandžukić.

Ipak, u Radnikovim analima ostat će zapisano da je prvi pogodak na novom stadionu postigao njihov igrač.

Sesvećani su, naime, poveli već na samom početku preko Zorana Kulaševića. Stvari je na svoje mjesto počeo vraćati Ilija Sivonjić, poravnavši u 25. minuti na 1:1.

Nakon prekršaja na Sammiru, Ante Tomić je realizirao kazneni udarac za Dinamovo vodstvo, a isti je igrač u 55. minuti povisio na 3:1 i time riješio pitanje pobjednika. Četvrti je gol za sastav Krunoslava Jurčića postigao mladi Sulejman Krpić.

U tom se prijateljskom ogledu stigao istaknuti i vratar Filip Lončarić, koji je za vrijeme utakmice loptom nehotice pogodio djevojčicu u publici, ali joj je poslije utakmice darovao svoj dres.