Argentina u nebranom grožđu

Maja Giljanović • nedjelja, 06.09.2009.

Argentina Diega Maradone u Rosariju se dovela u krajnje škakljivu poziciju. Gaučosi su nakon 15 kola tri kola prije kraja još uvijek četvrti, ali u prvom redu Kolumbija i Ekvador, a i Urugvaj i Venezuela, ne odriču se svojih ambicija.

Brazil je trijumfom u Argentini (3:1) osigurao SP, Seleçao na prvom mjestu ispred Čilea i Paragvaja tri kola prije kraja ima tri boda prednosti, Argentini na četvrtom bježi osam, a Kolumbiji na petom nedostižnih devet bodova.

Paragvaj je zbog jednog gola slabije gol-razlike skliznuo na treće mjesto nakon samo 1:0 pobjede u Asuncionu protiv slabašne - krila dobiju samo u La Pazu na više od 3500 metara nadmorske visine (pobijedili su tako Paragvaj u 1. kolu 1:0) - Bolivije.

Vezane vijesti

Čovjekom odluke pokazao se Salvador Cabanas koji je u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena jedanaesterac pretvorio u tri boda. Baš će Paragvajci u srijedu ugostiti Argentinu, a nakon 15 odigranih kola Gaučosima bježe pet bodova (i šest golova).

Gol ispred Paragvaja je Čile iako je u Santiagu protiv Venezuele odigrao samo 2:2. Rodrigo Millar je u 52. minuti izjednačio i spasio Čileancima bod, a 9. protiv Brazila Čile se može kvalificirati na SP pobijedi li (u gostima) rasterećeni Seleçao ili remiziraju li u slučaju da i Kolumbija i Ekvador ne pobijede u svojim utakmicama u Urugvaju i Boliviji.

Kolumbija je u Medellinu u samom finišu slomila Ekvador i goste zbog dva gola bolje gol-razlike prestigla na petom mjestu koje koncem kvalifikacija osigurava play-off protiv pete reprezentacije u Sjevernoj i Srednjoj Americi (CONCACAF). Jackson Martinez i Teofilo Gutierrez u 81. su i 94. minuti napokon probili Jose Cevallosa.

Rijetki su petci da i prežaljeni Peru pronađe žrtvu, ali se događa. U Limi su tek drugu pobjedu u 15 kola ubilježili protiv Urugvaja. Oscar Tabarez je priželjkivao sva tri boda, ali je nakon gola Hernana Rengifa u 86. minuti ostao kratkih rikava i propustio preskočiti Ekvador i Kolumbiju i Argentincima se približiti na samo jedan bod.

16. kolo osim utakmica Paragvaj - Argentina i Brazil - Čile i donosi još i susrete Urugvaj - Kolumbija, Bolivija - Ekvador i Venezuela - Peru.

CONMEBOL, 15. kolo:
Paragvaj - Bolivija 1:0, Peru - Urugvaj 1:0, Kolumbija - Ekvador 2:0, Čile - Venezuela 2:2, Argentina - Brazil 1:3