Poraz uz već viđeni scenarij

Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.09.2009.

Nogometaši Zagreba jučer su u Veslačkoj odigrali još jednu tipično svoju utakmicu. Za razliku od petka kada su pogotkom Krstanovića u ne baš uvjerljivoj predstavi slavili protiv Olimpije, subota je donijela puno ritmičniji i zanimljivi dvoboju u kojem su Pjesnici, iako su cijelo prvo poluvrijeme proveli na gostujućoj polovici, izgubili s visokih 3:1...

ZAGREB - BORAC 1:3

Prijateljska utakmica

Strijelci: 0:1 Vranješ (5), 0:2 Crnjac (53), 0:3 Kajkuš (62), 1:3 Kartelo (80)

Vezane vijesti

Zagreb (1. poluvrijeme): Herceg - Celjak, Oršulić, Ivanković, Pejić - Jurendić, Parlov, Šovšić, Špičić (Novosel) - Vugrinec, Krstanović

Zagreb (2. poluvrijeme): Herceg - Džolan, Mikulić, Pavlović, Štiglec - Novosel, Jugović, Kartelo, Grgić - Piškor, Medić

Rani pogodak gostima je donio olakšanje, a "bijelima" ogromne napore da stignu do izjednačenja. Prvu su svoju priliku gosti iz Banja Luke spretno realizirali (pogodak Vranješa s više od 25 metara iz igre) dok Zagrebašima za pogodak nije bilo dovoljno niti poluvrijeme kampiranja pred vratima Starčevića.

Širili su Pjesnici igru, diktirali tempo, kombinirali u i oko šesnaesterca Borca, no nekoliko iznimno kvalitetnih prilika završilo je, ponovno, na okviru gola (Vugrinec), odnosno rukama vratara BiH momčadi. Nepreciznim pokušajima posebno se istaknuo Josip Jurendić, dok je igru prije vremena zbog ozljede stopala morao napustiti Matija Špičić.

Jedanaestoricu iz prvoga dijela na odmoru je zamijenila nova postava Pjesnika, no sve do petnaestak minuta prije kraja susreta od nje nismo vidjeli gotovo ništa. Nepovezanost među linijama te nesinkroniziranost igrača u istim dovelo je goste u priliku za povećanje vodstva, pa su Zagrebaši kažnjeni još dva puta.

Prvo je Crnjac iz same blizine matirao Hercega za 0:2, da bi potom Kajkuš efektnim škaricama doveo svoju momčad do sigurne pobjede. Pogodak za "bijele" postigao je Marko Kartelo, no za bolji ishod susreta puno prekasno.

U petak u Ulicu pjesnika stiže Cibalia, a pobjeda je za posljednjeplasiranu momčad HNL-a veliki imperativ. U idućim će danima Pavlović i njegova momčad ponovno posebnu pozornost morati posvetiti realizaciji, točnije pronalasku pojedinaca koji će preuzeti odgovornost i pokušati zatresti mrežu i prije dolaska na svega nekoliko metara od protivničkog vratara.