Hamburg se namučio za pobjedu

Matej Milanović • nedjelja, 06.09.2009.

HSV je nešto teže od očekivanog upisao pobjedu protiv Grosswalstadta u prvom kolu rukometne Bundeslige. Igor Vori upisao je pet golova, a Domagoj Duvnjak četiri. U ostalim dvobojima dana dva boda su osvojili Füchse Berlin i Hannover-Burgdorf.

Najvažnija utakmica dana bio je debi jednog od trojice favorita za naslov, Hamburga na gostovanju kod Grosswalstadta. Hamburg se dugo mučio i krajem prvog poluvremena nekoliko puta su domaći dolazili do dv gola prednosti. HSV je ipak uspio štetu zadržati na minimumu i na odmor otići sa samo golom zaostatka, 13:12.

Drugo poluvrijeme na najbolji je mogući način otvorio Igor Vori svojim prvim golovima na susretu za vodstvo Hamburga od 14:13. Grosswalstadt je upao u velike probleme i do 38. minute gosti su poveli 17:14, a u 45. već su povećali na šest golova prednosti, 22:16. Najveću prednost dostigli su u 51. minuti sedmercem Hansa Lindberga za 25:17.

Međutim uspio si je Hamburg zakomplicirati život do kraja susreta. U 53. minuti vodili su 26:20, a tri i pol minute kraja prednost se gotovo istopila, 26:24. HSV u sljedeće tri minute nije zabio ni pogotka, no nisu ni domaći te je Domagoj Duvnjak golom deset sekundi prije kraja potvrdio teško izborenu pobjedu HSV-a od 27:24.

Na samom kraju dvoboja isključen je i Guillaume Gille. Čak trojica igrača Grosswasltadta postigla su po pet golova, odnosno Steffen Weinhold, Stefan Kneer i Jens Tiedtke. Hamburg je predvodio Hans Lindberg s devet golova, od kojih tri sa sedam metara. Igor Vori zabio je pet golova uz jedno isključenje, a Domagoj Duvnjak je bio precizan četiri puta.

Momčad Füchse Berlin svoje je prvenstvo pak otvorila na gostovanju kod Mindena. Gosti su dobro krenuli i u 18. minuti nakon dva uzastopna pogotka Runara Karasona otišli su na 7:4. Međutim između 22. i 26. minute Minden je serijom 4:0 preokrenuo rezultat na 11:9 u svoju korist.

Do poluvremena je Berlin izjednačio, ali su domaći ipak otišli s golom prednosti na odmor 13:12. Lisice su utakmicu prelomile u razdoblju od 36. do 39. minute s tri uzastopna gola za vodstvo od 18:15. Nakon toga domaći se više nisu vratili u susret. Najveću prednost je Berlin dostigao u 55. minuti pri 25:19.

Pred kraj susreta direktno isključenje zaradio je gostujući Mark Bult. Najbolji u redovima Lisica bili su Sebastian Schneider i Markus Richwien sa šest golova. Domaće je s isto toliko pogodaka predvodio Stephan Just.

Jedan od tri nova kluba u ligi Hannover-Burgdorf imao je relativno lakog protivnika na svom sezonskom debiju, jednu od najslabijih bundesligaških momčadi u prošloj sezoni, Balingen-Weilstettena. Dvije momčadi koje će se boriti za opstanak pokazale su da su otprilike na istom nivou i susret je bio u egalu sve do 40. minute. Tada je po prvi put jedna momčad povela dva razlike, golom Andriusa Stelmokasa za 18:16 Hannover-Burgdorfa.

Odmah zatim stigao je i +3 i domaći su uspostavili kontrolu nad igrom. U 54. minuti poveli su četiri razlike i to ponovili dvije minute kasnije pri rezultatu 27:23. Uslijedila je gostujuća serija od tri pogotka koja je ponovno otvorila susret i zabrinula domaći sastav koji je vjerojatno već bio upisao bodove.

Da oni do tih bodova stvarno i dođu pobrinuo se Jan Fiete Buschmann golom za 28:26 samo 45 sekundi prije kraja. Piotr Przybecki sa svojih osam golova jedan od najzaslužnijih za pobjedu Hannover-Burgdorfa. Kod gostiju su najbolji bili Felix Lobedank i Philipp Müller sa pet pogodaka te Benjamin Herth koji je realizirao isti broj golova, no sve sa sedam metara.

Prvo kolo završit će se u četvrtak susretom Lemga i Magdeburga. Njihova je utakmica odgođena jer je ovog vikenda Lemgo bio na kvalifikacijama za Ligu prvaka u Leonu. Prvenstvo se pak nastavlja već u utorak najjačim susretom drugog kola koji je ujedno dvoboj dvojice favorita za naslov, Kiel protiv Rhein-Neckar Löwena.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710