Minimalno slavlje Dinama u Crikvenici

Borna Rupnik • utorak, 08.09.2009.

Dinamo je nakon gostovanja kod sesvetskog Radnika reprezentativnu stanku iskoristio i za put u Crikvenicu. Na gostovanju kod istoimenog kluba nije se baš proslavio - pobijedio je s minimalnih 1:0...

Crikvenica se natječe u 3. HNL, ali je u ponedjeljak u prijateljskoj utakmici ugostila aktualne prvake Hrvatske i sudionika Europske lige, zagrebački Dinamo. Domaćini se stoga mogu pohvaliti rezultatom: primili su samo jedan pogodak.

Modri su zaigrali u sljedećem sastavu: Butina, Tomić, Kovač, Glavina, Ibanez, Calello, Sammir, Morales, Sivonjić, Slepička i Papadopoulos.

Međutim, ta postava u sat vremena igre nije uspjela zatresti protivničku mrežu. Štoviše, Butina je u 20. minuti morao spašavati svoja vrata, a tek je Calello ozbiljnije zaprijetio Crikvenici.

U 60. minuti u igru su ušli Lončarić, Krpić, Štrkalj, Šitum, Štrbec i Dabić, a upravo je Robert Štrkalj donio Dinamu pobjedu. Pobjednički je pogodak postigao u 67. minuti, glavom nakon udarca iz kuta.

Dinamo u idućem prvenstvenom kolu gostuje u Zaprešiću kod Intera.