Triler u Pločama pripao domaćinu

Vedran Babić • srijeda, 09.09.2009.

Gostujućom pobjedom u Omišu Raštane su nakon 3. kola HNL - Jug zauzeli vodeće mjesto na ljestvici. "Društvo" im pravi Jadran Luka Ploče, koji je u pravom trileru s 4:3 porazio Zagoru uz novi hat-trick Frane Jerkovića. Dugopolje je u Dubrovniku ostalo bez punog plijena...

Iako su Raštane zbog bolje gol-razlike trenutno vodeća momčad prvenstva, izvještaj 3. kola moramo započeti s utakmicom u Pločama između domaćeg Jadrana i Zagore. Bila je to prava "ljepotica" s čak sedam pogodaka, tri jedanaesterca, jednim crvenim kartonom te drugim hat-trickom u pet dana Frane Jerkovića. U 2. kolu zapaprio je Trogiru, a jučer je presudio i Zagori.

Gosti su vodili 1:0 i 2:1 preko Alfirevića, odnosno Jordana, ali je Jerković oba puta vratio stvari na početak. U 58. minuti pri rezultatu 2:1 za Zagoru, gostujući igrač Marko Matić zarađuje crveni karton, a točno 20 minuta poslije ponovno je Jerković precizan s bijele točke i dovodi Jadran u prvo vodstvo 3:2. Prethodno je Jerković izjednačio u 71. minuti također iz kaznenog udarca.

U šokantnoj sudačkoj nadoknadi Alfirević u trećoj minuti izjednačuje na 3:3, no u brzoj kontri u sljedećem napadu pobjedu Jadrana i ostanak na vrhu osigurao je Matić.

Heroji jučerašnje pobjede Raštana u Omišu 3:1 prezivaju se Gospić. Rano vodstvo Omišana (Žilić 7. minuta), poništio je Medun u 56., a za pobjedu gostiju zabili su Marko Gospić u 70. i Ante Gospić u 78. minuti.

Raštane i Jadran (LP) jedini su klubovi koji nakon tri kola imaju stopostotan učinak, a pridružiti im se moglo jedino Dugopolje, koje je u Dubrovniku kod GOŠK-a odigralo 0:0.

Jednaki omjer kao Dugopolje (dvije pobjede, jedan remi), ima i Uskok, koji je kod kuće s 2:1 porazio Dinaru zahvaljujući autogolu Ivana Matića u 90. minuti susreta.

Osim u Pločama, sedam golova mogli su vidjeli i posjetitelji u Makarskoj, gdje je Zmaj s 5:2 nadigrao stobrečki Primorac 1929 uz dva pogotka Josipa Bagarića. Već u 12. minuti bilo je 2:0 za domaćina, koji je u 64. minuti odjurio na 5:1. U posljednjim trenucima utakmice Čolić je tek uspio ublažiti poraz.

U Biogradu Primorac je predvođen dvostrukim strijelcem Markom Moravčićem s 4:1 upisao drugu pobjedu protiv Neretvanca, a isto je učinila i Neretva koja je u Metkoviću s 2:0 nanijela i treći poraz Trogiru, koji je zasad jedina momčad bez osvojenoga boda.

U dvobojima Hrvace - Jadran (KS) i Konavljanin - Velebit nije bilo pobjednika. U Hrvacama nije bilo niti pogodaka, a utakmica u Grudi završena je 1:1.