SP 2010,kvalifikacije,skupina 6, 09.09.2009, 19:00 h
Bjelorusija 0:0 Ukrajina
Ukrajina

Ukrajina zapela u Minsku!

Petar Plevnik • srijeda, 09.09.2009.

U susretu koji se u konačnici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo vrlo lako može pokazati presudnim u raspletu skupine 6, Bjelorusija i Ukrajina odigrali su u Minsku bez pogodaka...

Sjajne vijesti stigle su za hrvatsku reprezentaciju uoči teškog iskušenja na Wembleyu; reprezentacija Ukrajina prosula je dva važna boda u Minsku i ukoliko Hrvatska večer osvoji bod(ove) na Wembleyu napravit će ogroman korak prema dodatnim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

U odnosu na susret s Hrvatskom izbornik domaćina Bernd Stange izvršio je tri promjene, dok je Aleksij Mihaljčenko u odnosu na dvoboj s Andorom na klupi ostavio Voronjina umjesto kojeg je u igri bio vezni Gaj.

Već je sam početak susreta potvrdio da nema riječi ni o kakvom dogovoru Bjelorusije i Ukrajine. Prvi su zaprijetili Ukrajinci, no pokušaj Jermelenka s ruba 16-erca brani Ževnov. Vrlo brzo i Bjelorusi su uzvratili na sličan način, no ovaj put uspješan je bio vratar Pjatov.

Najbolju prigodu Ukrajina je imala sredinom prvog dijela kada u gužvi u 16-ercu domaćina pokušaj Ševčenka s crte čisti Omeljančuk.

Završnica prvog dijela pripala je Bjelorusima, koji su imali kontru "dva na jedan", no u posljednjim trenucima Kunčev je osujetio pokušaj domaćina. Iz prvih 45 minuta vrijedi još izdvojiti pokušaj Korniljenka glavom.

Drugi dio susreta počeo je dominacijom Ukrajine i činilo se kako Bjelorusi neće izdržati pritisak gostiju. Milevsky je u 60. min nanizao nekoliko domaćih braniča, no srećom umjesto udarca odlučio se za dodavanje.

U jeku dominacije Ukrajine, Bjelorusija je stvorila najbolju prigodu na susretu; Hleb je iskosa izbio sam pred Pjatova, no kad se već činilo da je zaobišao gostujućeg vratara lopta mu je pobjegla.

Ukrajinci su miljenici sreće bili u 74. minuti kada Kornilenko upućuje sjajan udarac s gotovo 25 metara, a Pjatov još boljom intervencijom odbija njegov udarac u gredu.

Pokušaj Kornilenka dodatno je ohrabrio Bjeloruse, koji su do kraja susreta bili bolji protivnik. Ipak, u posljednjih deset minuta nijedna reprezentacija nije uspjela stvoriti ozbiljniju prigodu pa je susret završen s na kraju najpravednijih i za Hrvatsku vrlo dobrih 0:0.