Remi na dnu, Vori zabio šest

Matej Milanović • subota, 12.09.2009.

Odigrano je još pet utakmica drugog kola rukometne Bundeslige. Düsseldorf i Minden su igrali neodlučeno u derbiju momčadi koje se bore za opstanak. U ostalim susretima valja spomenuti laganu pobjedu Hamburga protiv Melsungena u kojoj je Igor Vori zabio šest golova...

Najzanimljiviji susret večeri igran je u Düsseldorfu između domaćina kojeg vodi Goran Suton i Mindena. Susret između dvije momčadi kojima je cilj opstanak u Bundesligi krenuo je izjednačenom igrom. Domaći su u 17. minuti prvi put pobjegli na tri razlike, 9:6, nakon dva uzastopna gola Patricka Fölsera.

U 25. minuti prednost je narasla na četiri gola, 13:9, a na poluvrijeme su domaći otišli sa +3. Početkom nastavka poveli su 15:11, no uslijedila je gostujuća serija od 5:0 kojom su potpuno preokrenuli dvoboj i doveli ga ponovno u egal. U 42. minuti gosti su poveli i dva razlike, 18:16. Düsseldorf se međutim nije predao i nakon serije od tri pogotka vratili su se u prednost u 50. minuti, 21:20.

"Lijepo je biti prvi"

Goran Stojanović, vratar Gummersbacha, za Sportnet.hr komentirao je svoje zasluge za velike periode bez primljenog gola u jučerašnjoj utakmici sa Wetzlarom te očekivanja od idućeg kola.

"Mislim da je to što nismo primili gol prvih 11 i zadnjih 7 minuta prvog poluvremena svakako rezultat dobre suradnje između golmana i obrane. Ostali smo prvi na ljestvici. To sigurno nema preveliki značaj s obzirom da je prošlo tek dva kola, ali mi se trenutno osjećamo lijepo na toj poziciji. Sljedeću utakmicu igramo doma. Neće nam biti lako, ali mi moramo protiv takvih protivnika kao što je Lübbecke ići na pobjedu i nadam se da ćemo to i ostvariti."

U 57. minuti pri rezultatu 23:23 gosti su zabili gol s igračem manje. Nakon toga više nisu zabili niti jedan pogodak, a Frantisek Sulc je Düsseldorfu donio bod golom 30 sekundi prije isteka vremena. Andrej Kourčev i Michael Hegemann predvodili su domaće sa pet golova, a kod gostiju se sa sedam istakao Rene Madsen.

HSV je od samog početka došao do mirnih tri gola prednosti protiv Melsungena i već na poluvremenu imali su nevjerojatnih 13 golova prednosti, 24:11. U nastavku je Melsungen ublažio poraz, no domaćini nisu nijednom strahovali za bodove. Marcin Lijewski bio je najbolji kod HSV-a s osam golova. Igor Vori postigao je šest, Blaženko Lacković tri i Domagoj Duvnjak dva. Goste je predvodio Alexandros Vasilakis sa šest golova od kojih dva iz sedmeraca.

Lübbecke je potpuno nadigrao Dormagena, jednu od najslabijih momčadi lige. Prvih deset minuta rezultat je bio izjednačen, no već u 23. minuti Lübbecke je pobjegao na 15:8. Razlika je dodatno narasla u nastavku sve do najvećih +10. Pobjednike je predvodio Thorir Olafsson sa čak devet golova, a kod Dormagena se istaknuo Christoph Schindler sa sedam golova.

Grosswallstadt je u Balingenu došao do teško izborene pobjede protiv domaćina. Balingen-Weilstetten vodio je tri razlike na poluvremenu i u 38. minuti, 18:15. Nakon toga Grosswallstadt je zabio tri uzastopna pogotka kojima se vratio u susret. Ubrzo su poveli, a u 57. minuti došli su i do 27:23 kojima su riješili dvoboj. Najveću prednost stekli su 40 sekundi prije kraja pri 29:24. Domaće je predvodio Benjamin Herth s deset golova od kojih sedam sa sedam metara. Najbolji kod Grosswallstadta je pak bio Steffen Weinhold s osam zgoditaka.

U zadnjem susretu dana Göppingen je ugostio Hannover-Burgdorfa. U 20. minuti domaći su poveli dva razlike, 11:9 i do kraja prvog poluvremena zadržavali su prednost. U nastavku je razlika narasla i u nekoliko navrata je Göppingen poveo sa sedam golova prednosti.

Hannover-Burgdorf se ozbiljnije približio samo pri kraju susreta kad je već bilo kasno za preokret. Christian Schöne, Lars Kaufmann i Michael Haass zabili su po sedam golova s tim da ih je Haass tri postigao sa sedam metara. Kod gostiju najviše se istaknuo Lars Lehnhoff koji je uz sedam golova sa sedam metara zabio i dva iz igre.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710