Gorica srušila i Crikvenicu

Branimir Korać • ponedjeljak, 14.09.2009.

Treće kolo 3. HNL Zapad nije donijelo promjenu na vrhu. Nogometaši Gorice upisali su još jednu pobjedu i nastavili sa stopostotnim učinkom...

Nogometaši Gorice nastavili su niz. I u trećem susretu u novoj sezoni upisali su pobjedu, ovaj put svladali su Crikvenicu s 3:0. Potpuno bezopasni gosti načeti su u 16. minuti kada je u 16 metara srušen Pek nakon čega Igor Hajduk s 11 metara dovodi Goricu u vodstvo. U drugom poluvremenu domaćin je potvrdio pobjedu. Prvo je Hajduk u 57. minuti još jednom poslao loptu iza leđa Hreljca, a zatim je Pek deset minuta kasnije postavio konačnih 3:0.

Vrapče je u derbiju zagrebačkih kvartova svladalo Špansko s 1:0. U utakmici s malo prigoda pobjedu Vrapču donio je Guja pogotkom u 63. minuti susreta.

HAŠK je na svom igralištu na Peščenici ugostio novog trećeligaša Jedinstvo Omladinac i svladao ga s 4:2. Sve je bilo riješeno već u prvih 45 minuta kada je domaćin stigao do visokih 4:0 s dva pogotka Kovačevića te po jednim Sklepića i Stipića. U drugom dijelu domaćin se malo opustio i gosti su u 65. minuti smanjili preko Dine Černjula da bi u sudačkoj nadoknadi Jajčević postavio konačnih 4:2.

Zelina je na svom stadionu pregazila slabi Rovinj s visokih 5:0. Kvalitetniji domaćin s dva pogotka Ćorića već u 11. minuti bio je na visokih 2:0 da bi Rac u 37. minuti podignuo na 3:0 što je bio konačan rezultat prvog poluvremena. U drugom dijelu nastavljen je potop gostiju, a novim golovima dovršili su ga Ivan Đurđek i Haluška.

Jedini koji su odnijeli tri boda s gostovanja su nogometaši porečkoj Jadrana. Oni su gostovali u Senju kod Nehaja i slavili minimalno 1:0. Pobjednički pogodak za Porečane postigao je u 54. minuti Matošević nakon velike pogreške domaćeg vratara.

Pogodaka nije bilo jedino na Krimeji gdje su u susjedskom derbiju igrali Orijent i Grobničan. Pred dobro popunjenim tribinama gosti iz Čavla su bili nešto opasniji no sve u svemu slaba utakmica s podjelom po boda kao najrealniji ishod.

Remijem je završen i susret u Labinu gdje je domaći Rudar ugostio momčad Maksimira. Labinjani su poveli u najboljem mogućem trenutku za njih, u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada je Dobrić realizirao jedanaesterac. Međutim, to ipak nije šokiralo goste koji dobro ulaze u drugo poluvrijeme i pogotkom Matišića u 58. minuti poravnavaju na 1:1 što je bio i konačan rezultat.

U istarskom derbiju Medulin je s 2:1 svladao momčad Istre iz Pule. Puljani su poveli u 22. minuti preko Kostešića da bi već u sljedećoj minuti Osmanović poravnao na 1:1. Do kraja poluvremena Medulin je došao do potpunog preokreta pogotkom Gnipa za konačnih 2:1. Gosti iz Pule susret su završili s deset igrača nakon što je u posljednjim trenucima isključen Radolović.