Imoćani slavili u Mladini

Ivana Strahija • ponedjeljak, 14.09.2009.

U četvrtom drigoligaškom kolu bilo je zanimljivih susreta, no u gostima je slavio jedino Imotski, koji je Vinogradaru uzeo sve. Bod je u gostima zaradilo Suhopolje.

Lučko – Hrvatski dragovoljac 5:1 (1:0 Zekić 5., 1:1 Grgić 20., 2:1 Fuček 65. 3:1 Zekić 68., 4:1 I. Čunčić 76., 5:1 Jeleč 90.)

Lučko je kao novi drugoligaš teško ponizio Hrvatski dragovoljac, koji apsolutno nije bio dorastao domaćima. Iako su domaći imali veliku terensku nadmoć, rezultatski to sve nije izgledalo loše po Dragovoljac u prvom dijelu susreta, no u drugom su igrači Lučkog smlavili sugrađane i ostavili ih da se pitaju u čemu je problem.

Split – Segesta 4:1 (1:0 Serdarušić 55., 2:0 Pirić 57., 3:0 Parač 60., 4:0 Žužul 65., 4:1 Beglama 85.)

Splićani su se u prvom dijelu susreta poigravali s gostima iz Siska, te ih u drugom dokrajčili. Za to je bio potreban ulazak u igru Serdarušića, koji je na travnjaku odmijenio Vitaića te postigao prvi gol, nakon čega su lopte Splićana same pronalazile put u mrežu Segeste.

Pomorac – Moslavina 3:0 (1:0 Weitzer 52. 11 m, 2:0 Weitzer 78. 11 m, 3:0 Bjelanović 90.)

Kostrenjani su Kutinjane pobijedili s bijele točke, nakon što su se cijelo prvo poluvrijeme mučili kako ugurati loptu u gostujući gol. Da sve ipak ne bi ostalo samo na penalima pobrinuo se Bjelanović, koji je postavio konačnih 3:0 iz igre.

Rudeš – Solin 2:0 (1:0 Raić 42., 2:0 Raić 47.)

Slavlje Rudešu donio je razigrani Raić, koji je znao dobro iskoristiti lopte kojima su ga snabdijevali njegovi suigrači. Malo je nedostajalo da dođe i do het-trika, no i ovako je veselje zbog prve pobjede u drugoligaškom natjecanju bilo veliko.

Junak – Vukovar '91 2:1 (1:0 Midenjak 56., 1:1 Spasić 60., 2:1 Gusić 90.)

Petstotinjak gledatelja u Sinju nije baš uživalo u prvih 45 minuta nogometa, no to su Junaci i Vukovarci nadoknadili u drugom dijelu. Nakon pogotka domaćeg Midenjaka vrlo je brzo poravnao gostujući Spasić, a pobjednik se tražio sve do sudačke nadoknade, kad je kao pravi junak Junaka pogodak postigao Gusić.

Vinogradar – Imotski 1:3 (0:1 Režek 6. autogol, 0:2 Obilinović 26., 0:3 Ćosić 38., 1:3 Lovreković 71.)

Vlastitu mrežu načeo je početkom utakmice mladi i neiskusan Režek. Bio je to početak kraja za Mladinjane, kojima su Imoćani u preostalim minutama prvog dijela priuštili malu školu nogometa. U drugom poluvremenu mnogo bolja domaća igra, koju je ipak uspješno zaustavljala gostujuća obrana.

Mosor – Suhopolje 1:1 (0:1 Jurakić 40., 1:1 Buljubašić 61.)

Podjela bodova u Žrnovnici ostavila je veći žal domaćem Mosoru no gostima iz Suhopolja. Domaći su naime pametnim izmjenama u drugom dijelu dobili na poletu, počeli su igrati mnogo bolje, i samo im je malo nedostajalo da pobijede.