Aktualni prvak na začelju

Sportnet • utorak, 15.09.2009.

Aktualnom prvaku 3.HNL Istok, Grafičar Vodovodu u novoj sezoni nikako ne cvjetaju ruže. Nižu poraz za porazom, a tako je bilo i u 4. kolu u sklopu koga je na travnjaku igrališta u Retfali gostovala Mladost iz Cernika.

Gosti su nakon 90 minuta igre imali rezultat od 0:2 i tri boda u džepu. Nakon sušnog prvog dijela susreta, Mile Pavelić u 49. minuti je zabio za 0:1, a pred sam kraj utakmice (89. minuta) na konačnih 0:2 zaključio je Vjekoslav Švađumović i time potopio Vodovod na začelje.

Još je jedan susret završio pobjedom gostujuće ekipe. U Varaždinu je odigrana utakmica u kojoj je Sloboda ugostila momčad Slavije, a ukratko, nakon utakmice, domaći nisu imali razloga za slavlje. Posljednji sučev zvižduk kod 2:3, Slaviji je označio pobjedu i nova tri boda, dok su domaći ostali kratkih rukava. Bila je to potpuno zaslužena pobjeda, u kojoj su dominirali baš gosti. Već u 4. minuti za 0:1 zabio je Željko Ikić, u 21. minuti Sloboda izjednačava preko Igora Martana, ali na samom kraju prvoga dijela, u 45. minuti, Slavija ponovo dolazi u vodstvo. Strijelac je Davor Žafaranić. Nakon odmora, čekalo se desetak minuta za novi zgoditak. U 63. minuti, Tomislav Medved izjednačuje na 2:2, a na konačnih 2:3 u 79. minuti zaključuje Tomislav Tokić.

Osim dva gostujuća slavlja, protekli je trećeligaški vikend donio i dvije utakmice u kojoj su se dijelili bodovi. U utakmici u Đakovu, gdje je istoimeni domaćin ugostio MV Croatiju, pred tristotinjak gledatelja Đakovčani su nakon dva vodstva uspjeli uzeti tek jedan bod. Đakovčani su poveli 1:0 u 28. minuti preko Gorana Borka, a gostima je trebalo samo četiri minute da rezultat vrate na početak 1:1. Strijelac je Roko Agatić. Očekivao se kraj prvog poluvremena, kad Denis Majer zabija za drugo vodstvo domaćina. Drugih 45 minuta bilo je neizvjesno, pogodak visi u zraku, a u posljednjim minutama sve rješava Krešimir Trepšić, koji trese mrežu Đakova za konačnih 2:2.

2:2 bilo je i u Našicama. A iako je utakmica ponudila četiri zgoditka, prvi je pao tek u 36. minuti, kada su domaćini poveli s 1:0 preko Tomislava Horvateka. Kad se Olimpija trebala obeshrabriti, postigla je zgoditak za 1:1 u 2. minuti nastavka susreta. Na pravom mjestu bio je Bruno Krstanović. NAŠK vraća nadu u pobjedu u 53. minuti kada za 2:1 pogađa Krešimir Galić, no kak se pokazalo, konačan pogodak pada u 70. minuti, strijelac je Davor Pajić.

U Belišću se odigrao napeti susret u kome je podijeljeno sedam žutih kartona, dok je crveni zaradio Mladen Skelac u 66. minuti zbog udaranja protivničkog igrača u prekidu igre. Utakmicu su igrali Belišće i dojučerašnji lider prvenstva Croatija, koja je tek sada, u 4. kolu upoznala poraz i to vrlo uvjerljiv. “Egzekutor” Belišće s 3:0 (1:0) ispratio je goste koji nakon što su svladali Križevce, Slobodu i Đakovo, nisu uspjeli nastaviti pozitivan niz i u Belišću. Prvi pogodak pao je u 6. minuti, za Belišće je pogodio Marko Jurčević. Druga dva gola postignuta su u drugom dijelu susreta, a strijelci su bili Boris Vurdelja u 58. minuti, te Dominik Čaušić u 83.

O pobjedniku utakmice odigrane u Križevcima, između domaćina i Koprivnice odlučivalo se u posljednjim minutama susreta. Naime, pobjednički gol za domaćine postignut je s bijele točke u 89. minuti, a strijelac je bio Mustafa Menzil.

Ako znamo da su već od 13. minute Višnjevčani u Lipiku igrali sa igračem manje, konačnih 2:1 ne bi nas trebalo čuditi, međutim zanimljivo je kako su upravo gosti bili ti koji su prvi došli do zgoditka, kojeg su potom domaćini morali sustizati. Ugostivši na domaćem terenu ekipu iz donjeg doma nakon tri odigrana kola, Lipik je imao razloga za samopouzdanje. Ipak, Višnjevčani preko Ivice Lončarevića u 66. minuti, nakon dugog sušnog razdoblja, dolaze do vodstva od 0:1. Domaćini su uspjeli odgovoriti tek petnaestak minuta prije kraja susreta izjednačivši preko Marija Komljenovića, da bi pobjedu uzeli u 90. minuti kada zabija Dario Šimunović.

Ekipa Graničara, s 4:0, na domaćem je terenu bila uvjerljiva protiv ekipe Nedelišća. Seriju pogodaka u 6. minuti otvorio je Marko Pejaković, u 34. minuti isti igrač povećava na 2:0. S tim rezultatom se otišlo na odmor, no u nastavku se povisio preko Josipa Lešića u 53.minuti, te Hrvoja Galovića u 89. na konačnih 4:0.

U Prelogu je ovog vikenda gostovala momčad Bjelovara. Obje momčadi, s istim omjerom pobjeda i poraza, željele su bodove koji bi ih još učvrstili u gornjem dijelu tablice. U tome su ipak uspjeli domaćini, slaveći rezultatom 2:1. Prelog je do vodstva došao pred sam kraj prvog dijela susreta, a strijelac je bio Ivan Jarić. U 79. minuti Mladost povećava na 2:0, strijelac je bio Antonio Dodlek, a gosti su u 90. minuti uspjeli samo ublažiti poraz preko pogotka Tomislava Pleića.

(Tekst: Mateja Gošćiej)