Cibona poražena u Turskoj

Antonija Pavlić • petak, 18.09.2009.

Zagrebačka Cibona poražena je u trećoj pripremnoj utakmici u Istanbulu od litavskog Žalgirisa...

Pripremni turnir u Turskoj košarkaši Cibone započeli su porazom od Erdemirspora nakon produžetaka; nastavili s fantastičnom igrom i slavljem nad Galatasarayem, a posljednji susret odigrali su u četvrtak protiv litavskog Žalgirisa i izgubili s rezultatom 83:74.

Hrvatski prvaci prvu su četvrtinu dobili s rezultatom 22:26, no tu su prednost odmah potom i gotovo potpuno reducirali, te na poluvrijeme otišli tek s pola koša prednosti.

Drugi dio susreta nije donio dizanje, kako se očekivalo; Litavci su treću četvrtinu osvojili s četiri poena prednosti, da bi susret zaključili odličnim posljednjim periodom i pobjedom od 24:18.

Najefikasniji u hrvatskoj momčadi bio je Jamont Gordon, koji je postigao 17 koševa, dok je kod Žalgirisa 19 poena ubilježio Marcus Brown, a pobjedi je itekako doprinio i Dariuš Šalenga sa 17 postignutih zgoditaka.