Vodovod i peti puta pao

Sportnet • četvrtak, 17.09.2009.

Aktualni prvak 3.HNL Istok Grafičar Vodovod, na svoj je konto i u 5. kolu upisao novi poraz, ovog puta najbolniji do sada, u Bjelovaru su primili šest komada.

Nakon 5 uzastopnih poraza u isto toliko odigranih ovosezonskih utakmica, Osječani se čvrsto drže dna tablice, a da im ove sezone ne gine ispuštanje iz ruku prošlogodišnjeg naslova pokazuje i posljednje gostovanje u Bjelovaru, gdje kao da dva gola nisu ni postojala. Nedirnuta mreža domaćina i 6 golova koje su upisali na svoj konto dokazuju da je Vodovod potopljen. Prvi od tih 6 pogodaka pao je u 24. minuti kada je mrežu Grafičara zatresao igrač susreta Pleić. Prati ga Drlja u 35. minuti za 2:0, a da na tome ne bi ostalo pobrinuo se ponovo Pleić. Bivši igrač Virovitice nije ni slutio da je otvorio golijadu, pa niže pogotke u 38., 61. i 87. minuti. Kako im čista petica nije bila dovoljna, za pesticu se u Bjelovaru pobrinuo mladi Markešić.

Osim pobjede u Bjelovaru, u proteklom je kolu upisano još šest susreta u kojima su bodovi ostali kod kuće. Još jedna uvjerljiva predstava gledala se u Pleternici, gdje je pitanje pobjednika rješeno u prvoj polovici prvog poluvremena. U 9. minuti mrežu gostiju iz Đakova načima Mitrović eurogolom s 20-ak metara, da bi samo deset minuta kasnije Žafaranić s bijele točke nadmudrio vratara Begovića. Nesuđeni drugoligaš nije pružio jači otpor, a to su već početkom drugog poluvremena iskoristili domaći, novim pogotkom Žafaranića za konačnih 3:0.

Tvrda utakmica gledala se i na Hraščici u Dunjkovcu-Pretetincu, gdje je unatoč podjednakom zalaganju obju momčadi domaćin slavio s 3:1. Bastašić je dugo prijetio vrataru Posavcu, koji je u 18. minuti nemoćan, a na semaforu je 0:1. Nije se dugo čekalo za novi pogodak. Dvije minute kasnije pucali su domaći, Treska pogađa za poravnanje. U nastavku Križevcima je poništen sumnjiv zgoditak, a da se na to zaboravi, potrudio se igrač utakmice Premuš. Točku na i stavio je Jagec u 66. minuti, za prvu domaću ovosezonsku pobjedu Nedelišća i povratak u srednji dom tablice.

Vuka je nakon 5. kola 3.HNL Istok zasigurno najomiljeniji igrač Olimpije. Postigao je sva četiri pogotka za prvu ovosezonsku pobjedu svoje momčadi u utakmici protiv Graničara. Susret je završen rezultatom 4:2, a iako je Graničar pokazao zavidnu igru u prvih pola sata igre, Vuka taj dan jednostavno nije mogao promašiti.

U Slavonskom Brodu MV Croatia slavila je nad gostima iz Belišća minimalnim rezultatom 2:1. Prvi pogodak pada u gostujuću mrežu, a s(p)retan je u gužvi Biličić za 1:0 u 19. minuti. Pogodak je probudio igru, koju su već početkom 2. poluvremena domaći izgubili. Kaznio je to Perošević već u 8. minuti nastavka. Isti je igrač začetnik posljednjeg gola na susretu, no na svoju štetu. Vraćao je loptu vrataru, loptu odbija Biličić, vratar Anđaković ga zaustavlja, dok sudac pokazuje, s pravom, na bijelu točku. Švarić pogađa za 2:1.

Iako to konačnan rezultat od 1:0 ne pokazuje, domaći iz Cernika bili su mnogo bolja momčad u susretu s NAŠK-om. Dobru igru u pogodak je realizirao Kurjaković 10 minuta prije kraja.

Iako je u Višnjevcu favorit za uzimanje bodova bila preloška Mladost, domaći su pokazali zavidnu igru. U prvom djelu doduše dosta su toga prokockali, no trud je naplaćen u drugih 45 minuta. Grgić u 56. i Radojčić u 70. minuti rješavaju susret, da bi do jučer trećeplasirani Preložani smanjili tu pobjedu na podnošljivih 2:1 preko dobrog Bađarija u 77. minuti.

Derbi gornjeg doma tablice donio je susret kakav smo priželjkivali. Čvrsta, teška i neizvjesna utakmica u Đakovu rezultirala je poštenom podjelom bodova kod rezultata 2:2. Lipik je tek nakon gostovanja kod Croatie osjetio kako je to izgubiti bodove, a da kući stignu s jednim bodom pomogli su im malo i domaći. Osim što vratar Piplica nije imao svoj dan, od 12. minute isključen je Živić, no Đakovo se dobro držalo protiv vodećeg na tablici. Za Lipik strijelci su bili Baltić u 5. i Marčinković u 65. minuti.

Varaždinci su jedini u ovom kolu uzeli sva 3 boda s gostovanja. O prvoj trećeligaškoj pobjedi još će se dugo pričati, jer su dečki iz Koprivnice svoje prilike propustili i otvorili Slobodi put do slavlja. Za 0:1 pogađa Martan u 22. minuti, a 13 minuta kasnije pridružuje mu se Frljužec. Iako su domaći izjednačili u 34. minuti preko Smolaka, više snage i borbenosti ipak su pokazali gosti iz Varaždina.