Pipo pogazio Medveščak

Ivana Strahija • ponedjeljak, 21.09.2009.

Baš kako su najavljivali, Čakovčani su u Zagrebu briljirali i zasluženo odnijeli bodove. Odličan na gostovanju bio je i Varteks.

Teret imperativa pobjede na stranom terenu ovog puta nije bio pretežak za leđa Međimuraca, koji su s velikom željom za dva boda otišli u Zagreb, "zakletom neprijatelju" Medveščaku. Od prve minute novopridošli Jelinić i nanovo probuđeni Varga pokazuju kome će pobjeda, te odvode IPC na +4. Tako brzo vodstvo uljuljkalo je Čakovčane malo u prevelik osjećaj sigurnosti, pa par minuta pred kraj prvog dijela Medveščak ima svega –1, no to je bilo dovoljno za alarm u uhu IPC-a.

U drugom dijelu MKA*IPC kreće punom snagom, pa do 54. minute Čakovčani imaju velikih +9 kod 30:21. Da su tim tempom nastavili do kraja poraz Zagrepčana bio bi veći, no i +5 uz dva boda Međimurcima je dosta.

Susjedi preko Drave, Varteks di Caprio, također je upisao pobjedu. Nije bila glatka poput ona Čakovčana, no na kraju je završila istim rezultatom. Metkovci su se pokazali (pre)gostoljubivim domaćinima i propustili upisati prve ovosezonske bodove, pa se nalaze na uvjerljivo posljednjem mjestu ljestvice.

Metković je o prvom poluvremenu imao +3 (17:14), no po okončanju odmora bilo je jasno da su se Varaždinci u prvih 30 minuta zagrijavali. Jagačić (osam pogodaka) i Knez (sedam pogodaka) nemilice su bušili mrežu iza domaćeg vratara, a domaći rukometaši nisu znali kako zaustaviti Varteksov stroj.

Od susreta drugog premijerligaškog kola još valja izdvojiti remi u Kutini, gdje su snage odmjerili Moslavina i Karlovac. Drugi je to remi Karlovca u ovoj sezoni, a mogla je lako biti i pobjeda, da su Karlovčani znali zadržati +4 koje su imali kod 23:19.