Višnjevac pokleknuo pred Vodovodom

Mateja Gošćiej • utorak, 22.09.2009.

Aktualni prvak 3.HNL Istok, koji je ove sezone stvorio epitet ekipe s začelja, ubrao je prve bodove. Na stadionu u Podgrađu pred malobrojnom publikom Grafičar Vodovod slavio je minimalnim rezultatom 1:0.

Prva tri boda u ovoj sezoni, Grafičar Vodovod upisao je na domaćem terenu. 6. kolo tako će pamtiti po prvoj pozitivnoj promjeni na prvenstvenoj tablici i pomaku s nule. Iako su još na posljednjem, 18. mjestu, ako nastave u ovom tonu i to se može promijeniti. Strijelac pobjednosnog pogotka bio je Sekanić u 64. minuti, koji je nakon dobrog dodavanja Šimića iz blizine loptu pospremimo u gol Višnjevca.

Najuvjerljivija domaća pobjeda u proteklom kolu bila je ona u Križevcima. Domaćin je na svom gradskom stadionu slavio s uvjerljivih 4:2 protiv Olimpije. Zanimljivo je da je unatoč broju pogodaka ovo bio susret s najmanjom gledanošću, no Križevčani će sada sigurno pohrliti na susrete svoje momčadi. Svih 6 pogodaka dala samo tri napadača. Prvi su poveli gosti i to već u 8. minuti preko Škorića, koji je krivac i za 2. gol svoje momčadi pri samom isteku vremena. Najbolji igrač na terenu strijelac je za poravnanje kod 1:1, a zatim i vodstvo 3:1. Bio je to Menzil, koji je osim što je pogađao sve živo i neživo, asistirao Kuharu kod 2:1. Isti je strijelac glavom dao posljednji gol svoje ekipe kod 4:1.

U novom derbiju, u kojem je ponovo jedan od dva glavna aktera Lipik, trenutno vodeća momčad ponovo je slavila. Svladali su MV Croatiu s dostatnih 1:0. I prema rezultatu lako je vidljivo da se gosti iz Slavonskog Broda nisu predavali, te su odigrali jednuod svojih boljih utakmica, no i Lipik također. U moru prilika u 26. minuti susreta za kako se pokazalo konačnih 1:0 pogađa Šimunović, kojeg je nakon sjajnog prodora među nekoliko igrača uposlio mladi Baltić. Uz stalnu dominaciju Lipika, gosti su vrlo lako mogli izjednačiti u posljednjim minutama susreta, kada se nije najbolje snašao Trepšić, a vratar vodeće momčadiŠepović ponovo je bio na pravom mjestu.

U osam odigranih susreta, četiri su završila pobjedama domaćina. Jedan takav bio je u Đakovu. Koprivnica je otišla kući bez bodova i s jednim primljenim zgoditkom, iako su njihovi domaćini mogli još koji puta zatresti mrežu. Jedini pogodak dao je Majer udarcem s 10-ak metara u desnu vratnicu gola.

Podjela bodova bila je u Prelogu i to potpuno zasluženo. Nijedna momčad nije pokazala dobar nogomet, a da je tome zaista tako dokazuje da u prvom poluvrmenu nije zabilježena nijedna veća prilika za zgoditak. Domaći su mogli rješiti susret u nastavku no jedna od rijetkih potrebitih intervencija vratara na ovom susretu bila je uspješna.

Po principu tebi bod, meni bod, susret su odigrali Mladost iz Cernika i Bjelovar. Domaćin je poveo u 40. minuti, kada nakon udarca iz kuta Juraković pogađa glavom. Pavleković izjednačuje na 1:1 u 9, minuti nastavka susreta, a samo minutu kasnije pridružuje mu se s pogotkom klupski kolega Drlja, za vodstvo gostiju 1:2. Nije se dugo čekalo za novi gol, pa konačnih 2:2 postavlja Akmačić u 71. minuti. Posljednjih 20-ak minuta domaći su igrali s igračem manje nakon što je Juraković teško ozljedio ruku.

Nedelišće je u proteklom kolu dobilo prve bodove na domaćem terenu, a sada nove ubiru i u gostima. Sloboda je u ovom susretu na teren istrčala bez svojih najefikasnijih napadača Martana, Brlečića i Pejića što se pokazalo kobnim, pa je novi 4.poraz u prvenstvu bio neminovan. Dobrim se ponovo pokazao Premuš, koji je proteklog tjedna tako s pravom u dva susreta dva puta sakupio titulu igrača susreta, ujedno postignuvši tri pogotka. Dva je dao u Varaždinu, u 29. i 76. minuti. Na 1:1 izjednačio je Frljužec, koji je kasnije propustio priliku za uzimanje barem jednog boda.

I Slavija je slavila u 6. kolu. Gostovanje u Belišću donjelo im je nova tri boda za cementiranje na 2. mjestu tablice. Žarafanić je mrežu domaćina načeo u 17. minuti, da bi im Belišćanci samo dvije minute kasnije za to vratili preko sjajnog pogotka Vurdelja. Vezni igrač iz slobodnog je udarca prebacio zid gostiju i neobranjivo poslao loptu u desni gornji kut tada nemoćnog Petkovića. U 10. minuti 2. poluvremena susret rješava Budimir , čiji pogodak viška nisu mogli sustići domaći napadač, pa gosti upisuju svoju 5. pobjedu ove sezone.

NAŠK i Graničar svoj će susret odigrati u srijedu, 23. rujna.